Długi weekend na polskich drogach. Setki pijanych kierowców i 19 zabitych

Redakcja
17.06.2017 13:28
Długi weekend na polskich drogach. Setki pijanych kierowców i 19 zabitych
fot. Pixabay

Dziewiętnaście osób zginęło na polskich drogach podczas trwającego długiego weekendu. Rannych zostało ponad 300 osób. 

Policjanci od środy do piątku zatrzymali ponad 700 pijanych kierowców. Funkcjonariusze twierdzą, że to spora liczba jak na półmetek długiego weekendu. Wielu pijanych za kółkiem nie odstraszają surowsze kary, które obowiązują od początku czerwca. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku pod wpływem alkoholu lub narkotyków trafia się za kratki na minimum dwa lata.

Zobacz także

Źle wyglądają statystyki jeżeli chodzi o utonięcia nad wodą. Od początku długiego weekendu zginęło w ten sposób 5 osób.

Funkcjonariusze przypominają kierującym o stosowaniu się do ograniczeń prędkości, obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i używania fotelików do przewożenia dzieci. Eliminowani z ruchu będą kierujący w stanie po spożyciu alkoholu, a także pojazdy niesprawne technicznie.

Jeśli planujemy wypoczynek w wodzie lub nad wodą wybierajmy strzeżone kąpieliska i miejsca wyznaczone do kąpieli. Korzystajmy tylko z pewnego i sprawnego sprzętu pływającego. Nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu ani po wytężonym wysiłku fizycznym, nie przeceniajmy również swoich umiejętności pływackich ani sprawności fizycznej. Zwracajmy uwagę zwłaszcza na bawiące się na brzegu dzieci.

RadioZET.pl/Policja/DG