Zamknij

Znęcał się nad ojcem, rzucił się z siekierą na interweniujących policjantów

16.09.2021 13:50
Atak siekierą na policjantów, przemoc domowa
fot. screen Policja.pl (2)

Nawet 10 lat więzienia grozi agresywnemu 54-latkowi z powiatu wyszkowskiego (woj. mazowieckie), który znęcał się nad sędziwym ojcem, a w trakcie interwencji policji rzucił się na mundurowych z siekierą. Mężczyzna trafił do aresztu.

Do przemocy domowej dochodziło w gminie Długosiodło w powiecie wyszkowskim. W poniedziałek na policję zadzwonił roztrzęsiony 89-latek, który przekazał, że jego pijany syn wszczyna awantury.

"Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Posterunku Policji w Długosiodle. Wizyta funkcjonariuszy nie spodobała się agresorowi, który wziął do ręki siekierę i wykrzykując słowa wulgarne zaczął biec w stronę mundurowych" – relacjonują policjanci.

Długosiodło: Znęcał się nad sędziwym ojcem, zaatakował policjantów siekierą

Mimo ostrzeżeń, by mężczyzna odrzucił siekierę, 54-latek nie reagował. Wobec tego mundurowi użyli gazu pieprzowego, a następnie obezwładnili agresora. "W rozmowie z 89-letnim mężczyzną policjanci ustali, że jego syn od dłuższego czasu znęca się nad nim fizycznie i psychicznie. 54-latek wyzywał ojca, wszczynał awantury będąc pod wpływem alkoholu, a nawet szarpał i uderzał seniora w wyniku czego 89-latek doznawał obrażeń ciała" – relacjonują służby.

Czary goryczy przelał sam dzień interwencji, kiedy to pijany syn po powrocie ze sklepu rzucił puszką z piwem w ojca oraz uderzył go. "54-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. W chwili zatrzymania w swoim organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Mężczyzna po wytrzeźwieniu został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zebranego materiału dowodowego usłyszał zarzuty czynnej napaści z użyciem niebezpiecznego przedmiotu w postaci siekiery na funkcjonariuszy oraz znęcania się nad 89-letnim ojcem" – podsumowują policjanci.

Sprawa trafiła do sądu, który w czwartek rano, na wniosek śledczych, zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Agresorowi za popełnione przestępstwa grozi nawet do 10 lat więzienia.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Policja.pl

C