Zamknij

Do Polski trafiają ubrania gorszego sortu. "Fatalne wyniki kontroli Inspekcji Handlowej"

Redakcja
08.12.2017 11:55
Do Polski trafiają ubrania gorszego sortu. "Fatalne wyniki kontroli Inspekcji Handlowej"
fot. Pixabay

Nie jest tajemnicą, że do Polski trafia gorszy sort żywności. Okazuje się, że podobnie sprawa wygląda w przypadku ubrań. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował badania Inspekcji Handlowej, która sprawdziła jakość 2135 partii odzieży, obrusów i ścierek. Wyszło, że ponad jedna trzecia produktów ma nieprawdziwy skład tkanin na metkach.

Zagłosuj

Jesteś zadowolony/-a z jakości ubrań w polskic sklepach?

Liczba głosów:

Badania nie pozostawiają wątpliwości. Do Polski trafia odzież z gorszych materiałów, niż jest to oznaczone na metkach. – Niezgodności ujawniono zarówno wśród wyrobów pochodzących z importu (51,8 proc. zbadanych wyrobów pochodzących z importu), obrotu wewnątrzunijnego (15,2 proc. zbadanych wyrobów pochodzących z obrotu wewnątrzunijnego), jak i produkcji krajowej (22,5 proc. zbadanych wyrobów produkcji krajowej) – czytamy w opisie wyników badań Inspekcji Handlowej.

Fałszowanie składu tkanin

Co gorsze, w tej kwestii obserwujemy negatywny trend, bowiem z roku na rok powiększa się liczba nieprawidłowości wśród jakości tkanin. Najgorzej prezentują się wyniki kontroli obrusów plamoodpornych, gdzie aż 89 proc. serii podawało nieprawidłowy skład.

Fatalne wyniki kontroli

Inspekcja Handlowa nałożyła 7 mandatów karnych na przedsiębiorców i przedstawiła 26 żądań usunięcia nieprawidłowości, zapowiadając 212 kolejnych kontroli u dostawców.

Zobacz także

RadioZET.pl/Bankier.pl/strz

Koszule męskie - idealne do pracy i na spotkania