Zamknij

"Do Rzeczy": CBA weszło do MON. Chodzi o przetarg sprzed kilku dni

Redakcja
25.07.2017 22:19
CBA
fot. Stanisław Kowalczuk/East News

Funkcjonariusze CBA weszli we wtorek do MON - podał tygodnik "Do Rzeczy". Jak napisano, chodzi o rozstrzygnięty kilka dni temu przetarg na dostawę wojskowego odbiornika GPS. - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - powiedział Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA.

Jak twierdzą informatorzy "Do Rzeczy", przeszukania pomieszczeń i zabezpieczania dokumentów w pomieszczeniach Inspektoratu Uzbrojenia MON trwały kilka godzin.

Chodzi o ogłoszony w maju 2016 r. i rozstrzygnięty przed kilkoma dniami przetarg na dostawy dla wojska 1224 kompletów "wojskowego odbiornika GPS z modułem SAASM". - Wartość zamówienia przekraczała 42 mln zł - podał tygodnik.

Według informacji tygodnika przetarg wygrał przedsiębiorca, który wcześniej brał udział w ustawianych przetargach na dostawy dla wojska.

Z rzeczniczką MON mjr Anną Pęzioł-Wójtowicz próbował skontaktować się PAP, niestety nie udało się. Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował z kolei agencję, że odniesie się do publikacji tygodnika w środę.

RadioZET.pl/PAP/MP