Zamknij

Nie tylko Biedronka protestuje. Do strajku 2 maja przystąpią też pracownicy m.in. Auchan i Tesco

Redakcja
28.04.2017 08:56
Nie tylko Biedronka protestuje. Do strajku 2 maja przystąpią też pracownicy m.in. Auchan i Tesco
fot. Flickr

Nie tylko Biedronka będzie protestować w sezonie urlopowym. Do strajku 2 maja przystąpią też pracownicy Auchan, Tesco, Decathlon, Dino, Arel, Makro Cash and Carry.

Klienci supermarketów uważajcie - 2 maja w wielu sieciach będzie strajk włoski. Pracownicy chcą podwyżek i poprawy warunków pracy. Twierdzą, że w jednym markecie pracuje ich za mało i są przeciążeni. Ma polegać na drobiazgowym wykonywaniu obowiązków. Do akcji dołączyli pracownicy Biedronki, Carrefoura, Auchan, Decathlonu, Tesco i Dino oraz centrum logistycznego H&M.

Zobacz także

- Pracownicy będą obsługiwali klientów bardzo dokładnie, a przez to wolno. Będą mieć na sobie naklejki z pandą, która została symbolem akcji z hasłem "pan da wyższe wynagrodzenie" - mówi przewodniczący solidarności Piotr Duda.

Zagłosuj

Czy zdarzyło Ci się kupić w Biedronce przeterminowany produkt?

Liczba głosów:

Pracownicy apelują tez o więcej empatii ze strony klientów, bo zdarza się, że ci krzyczą, że są za długie kolejki i za wolna obsługa, a to przecież nie ich wina, a wina złej organizacji pracy. Według NSZZ Solidarność w akcji 2 maja weźmie udział kilkanaście tysięcy pracowników zatrudnionych w ponad 300 sklepach.

RadioZET/NATA/MAAL