Zamknij

Do tych krajów lepiej nie jechać. 5 nowych ostrzeżeń MSZ dla podróżujących

Redakcja
24.08.2017 15:07
Do tych krajów lepiej nie jechać. 5 nowych ostrzeżeń MSZ dla podróżujących
fot. Pexels.com

Wraz ze zmieniającą się sytuacją na świecie Ministerstwo Spraw Zagranicznych na swoich stronach aktualizuje ostrzeżenia dla podróżujących. Poniżej przedstawiamy pięć najnowszych komunikatów, w których MSZ odradza wyjazd w rejony ogarnięte konfliktami. Oto kraje, do których podróż rozsądniej jest odłożyć na później.

ETIOPIA

W związku z utrzymującym się napięciem społecznym oraz zagrożeniem ze strony organizacji terrorystycznych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega przed podróżami do Etiopii.

Stan wyjątkowy, wprowadzony w 2016 r. w związku z niepokojami społecznymi, został zniesiony w sierpniu 2017 r. Niemniej jednak na terenie całego kraju możliwe są protesty i zamieszki. Nie są również wykluczone akty wandalizmu i grabieży, których celem mogą być m.in. obiekty hotelowe i pojazdy osobowe.

WENEZUELA

W związku z pogarszającą się sytuacją polityczną, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Wenezueli.

W całym kraju, w szczególności w Caracas, mają miejsce liczne demonstracje i niepokoje społeczne. Dochodzi do starć ze służbami porządkowymi. W kraju występują braki w zaopatrzeniu w produkty pierwszej potrzeby, w tym leki. Odnotowuje się wzrost przestępczości. Możliwe są poważne utrudnienia telekomunikacyjne, w transporcie lądowym oraz lotniczym.

ZAMBIA

Sytuacja bezpieczeństwa w Zambii może ulegać pogorszeniu. Mogą mieć miejsce akty wandalizmu i podpalenia oraz demonstracje i zamieszki uliczne. Należy liczyć się także ze wzrostem napięcia politycznego wywołanego wystąpieniami przeciwników urzędującego prezydenta Zambii.

Wprowadzony w dn. 11 lipca br. stan zagrożenia stanem wyjątkowym został przedłużony na okres 90 dni, do 8 października br.

INDIE

Na terytorium Dżammu i Kaszmiru dochodzić może do starć z policją i ataków na służby porządkowe. Napięta sytuacja panuje w szczególności w stolicy stanu, Śrinagarze. W zależności od rozwoju sytuacji, władze mogą wprowadzać stan wyjątkowy. Dochodzić może do ograniczeń w transporcie drogowym i lotniczym oraz do przerw w dostarczaniu Internetu i działania sieci komórkowych.

Należy mieć również na uwadze utrzymujące się na terytorium Indii zagrożenie atakami terrorystycznymi.

Rozpoczynają się w Polsce MŚ w siatkówce. Czy mamy szanse na medal? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/msz.gov.pl/strz