Autorka skandalicznego filmu o Owsiaku znika z TVP. "Ja mam gdzieś te TV, nie wracam!''

Redakcja
13.01.2019 09:21
Autorka skandalicznego filmu o Owsiaku znika z TVP. "Ja mam gdzieś te TV, nie wracam!''
fot. twitter.com/baspiela

W związku z rażącymi błędami merytorycznymi dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zawiesiła wydawcę programu „Minęła 20”. Ma to związek ze skandalicznym materiałem satyrycznym dotyczącym m.in. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Ja mam gdzieś te TV, nie wracam! Sami zniszczyli młot na lewaków" - zadeklarowała Barbara Piela, autorka materiału. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W ostatnich dniach kontrowersje wzbudził wyemitowany w programie "Minęła 20" animowany materiał satyryczny przygotowany przez Barbarę Pielę.

W materiale pojawia się kukiełka kojarząca się z prezesem Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzym Owsiakiem. Kukiełka ta nakręcana jest przez postać kojarzącą się z b. prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz. W materiale widać, że postać przypominającą byłą prezydent Warszawy pakuje do swojego worka pieniądze zebrane przez marionetkę kojarzącą się z Jerzym Owsiakiem. W scenie tej daje się zauważyć, że na jednym z banknotów dwustuzłotowych pojawia się gwiazda Dawida.

Zobacz także

W oświadczeniu opublikowanym w piątek na stronie centrum informacji TVP dyrektor TAI Jarosław Olechowski napisał: "W związku z rażącymi błędami merytorycznymi dyrekcja Telewizyjnej Agencji Informacyjnej podjęła decyzję o zawieszeniu w obowiązkach służbowych wydawcy programu Minęła 20. Kierownictwo anteny nie będzie tolerować błędów, które godzą w dobre imię Telewizji Polskiej, narażając ją na straty wizerunkowe i przynosząc jej ujmę".

Barbara Piela znika z TVP 

Do sprawy odniosła się twórczyni materiału, Barbara Piela.

''Ja mam gdzieś te TV, nie wracam! Sami zniszczyli młot na lewaków, jakim były plastusie (jak ktoś napisał). Sam Twitter przyznał mi certyfikat koszerności, a oni napisali o powielaniu antysemickich wzorców, pomimo wyjaśnień. I jeszcze jakieś kary dla najlepszej na świecie ekipy! - napisała na Twitterze. 

Śledź na żywo 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem tegorocznej zbiórki będzie pozyskanie środków na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/DG