Zamknij

Dramatyczny finał pościgu. Radiowóz przejechał 23-letniego motocyklistę

Redakcja
23.04.2019 15:42
Dramatyczny finał pościgu. Radiowóz przejechał 23-letniego motocyklistę
fot. osp.pl

Do tragedii doszło w poniedziałek pod Olsztynem, niedaleko Dobrego Miasta około godziny 16.00 – informował portal osp.pl. Według relacji świadka – na którą powołał się portal – radiowóz miał zderzyć się z motocyklistą, a następnie przejechać po nim. Śledztwo w tej sprawie prowadzi olsztyńska Prokuratura Okręgowa.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak informuje portal osp.pl, radiowóz ścigał 23-letniego kierującego motocyklem na leśnej, szutrowej drodze pod Dobrym Miastem (województwo warmińsko-mazurskie). W pewnym momencie doszło do wypadku – policyjne auto uderzyło w motocyklistę, a następnie przejechało po nim. Młody mężczyzna zginął. Tak m.in. wynika z relacji świadka tego tragicznego zdarzenia.

Zobacz także

Motocyklista zginął na miejscu

Jak mówiła w rozmowie z osp.pl Izabela Kołpakowska z olsztyńskiej KMP, policja potwierdza, że „doszło do wypadku z udziałem motocyklisty i policyjnego radiowozu”. „Niestety na skutek doznanych obrażeń motocyklista zmarł” – powiedziała.

Prokuratura prowadzi śledztwo

Sprawą zajęła się olsztyńska Prokuratura Okręgowa. Wydano komunikat, z którego m.in. wynika, że funkcjonariusze próbowali zatrzymać 23-latka, poruszając się nieoznakowanym radiowozem. Młody mężczyzna nie zastosował się do nakazu policjantów i zaczął uciekać.

„Jak wynika z przeprowadzonych z udziałem prokuratora czynności procesowych, w dniu 22 kwietnia po godz. 15, w Dobrym Mieście, funkcjonariusze Policji w nieoznakowanym radiowozie próbowali zatrzymać do kontroli motocyklistę, który jednakże nie zatrzymał się i podjął próbę ucieczki. Gdy radiowóz wyprzedził uciekającego mężczyznę, ten zjechał z drogi głównej na drogę szutrową. Po ok. 250m doszło do przewrócenia się motocykla. W wyniku wypadku kierowca motocykla poniósł śmierć na miejscu” – napisano.

Zobacz także

„Z udziałem prokuratora przeprowadzono oględziny, zabezpieczono dowody. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że funkcjonariusze byli trzeźwi. W sprawie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok, jak też zostanie wszczęte śledztwo z art. 177§2kk w zb. z art. 231 § 1 kk.” – podkreślono w komunikacie.

Osobą, która reanimowała motocyklistę bezpośrednio po wypadku, był strażak po służbie. Mężczyzna akurat spacerował z rodziną leśną ścieżką, na której doszło do dramatycznego zdarzenia.

RadioZET/osp.pl