Zamknij

Zwłoki 70-latka w rzece Łynie. Zauważył jej przechodzień

05.06.2021 15:18
Zwłoki 70-latka w rzece Łynie
fot. East News

Policja wyjaśnia przyczyny śmierci 70-letniego mieszkańca Dobrego Miasta, którego ciało znaleziono w sobotę w rzece Łynie. Niestety, to już czwarte w ciągu tego weekendu tragiczne zdarzenie nad wodą w woj. warmińsko-mazurskim.

Policja odnalazła zwłoki seniora po zgłoszeniu jednego z przechodniów. Na miejscu w Dobrym Mieście dostrzegł on dryfujące ciało w rzece Łynie.

Na miejsce skierowano natychmiast służby ratunkowe. Na brzeg wydobyto zwłoki 70-letniego mieszkańca tej miejscowości.

Dobre Miasto. Zwłoki 70-latka w rzece. Kolejny dramat nad wodą w długi weekend

"Trwają czynności mające wyjaśnić wszystkie okoliczności i przyczyny tego zdarzenia. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich" - powiedział PAP st. sierż. Andrzej Jurkun z olsztyńskiej policji.

To już czwarte w ten weekend na Warmii i Mazurach tragiczne zdarzenie nad wodą. W piątek w jeziorze Pozorty w powiecie iławskim utonął 43-letni turysta, który wyskoczył lub wypadł z roweru wodnego. Z kolei z rzeki Drwęcy w Nowym Mieście Lubawskim strażacy wyłowili ciało mężczyzny, które wcześniej zauważyli przepływający kajakarze. Martwego mężczyznę znaleziono też w jeziorze Ukiel w Olsztynie.

Policja apeluje, żeby wypoczywający na wodą zachowali rozwagę i ostrożność. Od początku maja w regionie utonęło już osiem osób. W ubiegłym roku w jeziorach i innych akwenach Warmii i Mazur utonęły 32 osoby.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

RadioZET.pl/PAP