Zamknij

Katastrofa w Świebodzicach. Będą zasiłki dla poszkodowanych

Redakcja
10.04.2017 13:24
Świebodzice
fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Rodziny poszkodowanych w katastrofie w Świebodzicach już dziś otrzymają zasiłki. Pieniądze z Urzędu Wojewódzkiego trafiły bezpośrednio na konto gminy Świebodzice. Ta przeznaczy 5 rodzinom do 6 tysięcy złotych zasiłku celowego.

Przypomnijmy że do zawalenia kamienicy w Świebodzicach w województwie dolnośląskim doszło w sobotę rano. W katastrofie zginęły 4 osoby, a 6 zostało rannych. Jeszcze tego samego dnia na miejsce zdarzenia dotarli przedstawiciele Rady Ministrów: premier Beata Szydło, szef MSW Mariusz Błaszczak i pochodząca z tego miasta minister edukacji Anna Zalewska.

Jak dowiedziało się Radio ZET, rodziny poszkodowane wskutek zniszczenia budynku jeszcze dziś otrzymają specjalne świadczenia.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

- Ci ludzie stracili wszystko. Mają zabezpieczone mieszkania, lokale zastępcze, ale muszą sobie kupić jedzenie, coś do ubrania - mówi z wrocławskiego Urzędu Wojewódzkiego. - Poszkodowanym będzie udzielana wszelka konieczna pomoc. Jeśli Urząd Miejski w Świebodzicach wystąpi do nas o kolejne pieniądze, to oczywiście będziemy reagować - dodaje.

Akcja ratunkowa prowadzona była niemal przez dobę. Na miejscu pracowało ponad 140 strażaków. Według wstępnych hipotez przyczyną katastrofy był wybuch gazu.

Zobacz także

RadioZET.pl/ID/MP