Zamknij

Po wybuchu w kopalni Rudna. Znamy stan poszkodowanych górników

Redakcja
12.01.2019 15:50
Po wybuchu w kopalni Rudna.  Znamy stan poszkodowanych górników
fot. P.DZIURMAN/REPORTER/East News

Stan najciężej rannego górnika, poszkodowanego w wyniku wstrząsu i zawału w Zakładzie Górniczym Rudna w Polkowicach, jest stabilny. Mężczyzna jest przytomny .W wypadku w kopalni w Polkowicach zginął jeden górnik, sześciu zostało poszkodowanych, z czego pięciu  trafiło do szpitali.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Najciężej ranny górnik został przetransportowany do specjalistycznego Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

- Pacjent jest przytomny, wydolny oddechowo i krążeniowo. Jego stan jest stabilny. Mężczyzna ma urazy nóg i jest cały czas diagnozowany. Lekarze przeprowadzają kompleksowe badania - powiedziała rzeczniczka szpitala Sylwia Malcher-Nowak.

Zobacz także

Czterej inni poszkodowani górnicy trafili do szpitala EMC Instytut Medyczny SA w Lubinie. Dwóch z nich po badaniach opuściło już placówkę. Dwaj kolejni nadal są badani.

- W ciągu kilku godzin zapadnie decyzja, czy pozostaną w szpitalu, czy również zostaną zwolnieni do domów - powiedziała rzecznik EMC Anna Szewczuk-Łebska.

W wyniku wstrząsu w Zakładzie Górniczym Rudna w Polkowicach zginął jeden górnik, a sześciu zostało rannych. Ofiara to operator samojezdnych maszyn górniczych, miał 58 lat, osierocił dwoje dzieci.

Kondolencje w związku z tragedią w ZG Rudna złożył prezydent Andrzej Duda.

„W tych bolesnych chwilach łączymy się w smutku i żałobie z rodziną zmarłego górnika. Wszystkim poszkodowanym życzymy zaś szybkiego powrotu do zdrowia” - czytamy na stronie prezydent.pl.

Prezes KGHM ogłosił trzydniową żałobę. Komisja, która będzie ustalać przyczyny i szczegóły sobotniego wypadku w Zakładzie Górniczym Rudna w Polkowicach, rozpocznie pracę w poniedziałek.

RadioZET.pl/PAP/JŚ