Zamknij

Ciało starszej kobiety w przedpokoju. Zatrzymano jej wnuka

Redakcja
22.02.2019 09:53

Ząbkowiccy policjanci wraz z osobą postronną zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o zabójstwo swojej babci. Za to przestępstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Policja
fot. Damian Klamka/East News

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie. Wówczas policja otrzymała wezwanie z Barda, miejscowości w powiecie ząbkowickim (woj. dolnośląskie). Z informacji, które otrzymali, wynikało, że od rana rodzina nie może dostać się do jednego z domów, który zamieszkiwała 73-letnia kobieta ze swoim dorosłym wnukiem.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze postanowili wejść do budynku. Razem z osobą postronną, która znała układ domu, podstawili drabinę i weszli do wnętrza. Na ich widok mężczyzna zabarykadował się w jednym z pokoi. Gdy zobaczyli leżącą w przedpokoju starszą kobietę, siłą weszli do zamkniętego pokoju. Wówczas 29-latek wyskoczył przez okno. Policjanci i pomagający im mężczyzna natychmiast pobiegli za uciekającym i jeszcze na terenie posesji zatrzymali go i obezwładnili.

Zobacz także

Decyzją sądu wobec mieszkańca Barda zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. W tym czasie będą wyjaśnianie wszelkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Za zabójstwo polskie prawo przewiduje nawet dożywocie.

RadioZET.pl/dolnoslaska.policja.gov.pl/MP