Sprawa 16 uczniów z Ukrainy skreślonych z listy. Dyrektorce grozi dyscyplinarka

Redakcja
27.02.2018 07:04
Szkoła
fot. Google Maps

Dyrektorka szkoły z klasami mistrzostwa sportowego w Jelczu Laskowicach pod Wrocławiem może spodziewać się dyscyplinarki. Nie wyklucza tego dolnośląski kurator oświaty, który wstrzymał jej decyzję o skreśleniu z listy uczniów 16 Ukraińców. Chłopcy dowiedzieli się o tym, kiedy wracając z ferii, zostali zatrzymani na granicy.

Kurator uchylił też statut szkoły — zapis, który pozwolił na skreślenie chłopców, pojawił się w nim pod nieobecność uczniów. Według kuratora Romana Kowalczyka statut stał się niezgodny z prawem oświatowym, konstytucją i był dyskryminujący.

— Najpierw chcielibyśmy zakończyć całą tę procedurę, natomiast potem będziemy się zastanawiać, co począć. Na pewno przebieg tej bulwersującej sprawy pokazuje, że zostały popełnione rażące błędy — mówił.

Zobacz także

Teraz chłopcy mogą wrócić do szkoły. Ta ma też im zapewnić dodatkowe zajęcia, żeby zwłaszcza tegoroczni maturzyści zdążyli się przygotować do egzaminów. Młodzi Ukraińcy przyjechali do Jelcza trenować piłkę ręczną na zaproszenie miejscowego klubu.

RadioZET.pl/GW/MP