Zamknij

Wytwarzali metamfetaminę i transportowali ją do Niemiec i Czech. Akcja CBŚP na Dolnym Śląsku

Redakcja
20.04.2017 12:49
Laboratorium
fot. Policja.pl

Dolnośląscy policjanci z CBŚP zlikwidowali trzy laboratoria, w których produkowano metamfetaminę. Zabezpieczyli sprzęt, służący do wytwarzania narkotyku oraz zatrzymali 6 osób, które usłyszały już zarzuty. 

Funkcjonariusze z jeleniogórskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili - we współpracy z bolesławiecką komendą - że na Dolnym Śląsku działają laboratoria, w których wytwarza się metamfetaminę. Znajdowały się w Ocicach k/Bolesławca, Starym Zawidowie oraz Posadzie k/Bogatyni.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Proceder ten trwał od kilku miesięcy i charakteryzował się bardzo profesjonalnym zapleczem. Jak czytamy na stronach Policji, "przestępcy wynajęli miedzy innymi dom jednorodzinny. Piwnice przystosowali do potrzeb produkcji, izolując ściany, instalując m.in. profesjonalne naczynia służące do produkcji narkotyków tzw. <gary>, odpowiednie oświetlenie i wentylację, zapewniając tym samym optymalne warunki sprzyjające do wytwarzania metamfetaminy. Dodatkowo, jak ustalili śledczy, <producenci> kradli energię elektryczną". Oczywiście, działalność przestępcza była poddana ścisłej konspiracji i nie wzbudziła podejrzeń nikogo z sąsiadów. 

Zatrzymano 6 osób, którym postawiono zarzuty produkcji i handlu niedozwolonymi substancjami - okazało się bowiem, że wytwarzane tam narkotyki eksportowane były także do Niemiec i Czech. Zabezpieczono również kilkanaście kilogramów metamfetaminy, infrastrukturę produkcyjną oraz broń gazową.

Czworo zatrzymanych aresztowano na 3 miesiące, wobec pozostałej dwójki zastosowano poręczenie majątkowe i dozór policyjny. 

RadioZET.pl/Policja.pl/MP