Zamknij

Ludzkie szczątki na wysypisku. „Ciężarówki przywożą ziemię...”

Redakcja
10.09.2018 14:02
Ludzkie szczątki na wysypisku. „Ciężarówki przywożą ziemię...”
fot. Zdjęcie poglądowe/Shutterstock

Na terenie nieczynnego składowiska odpadów komunalnych w Nawojowie Łużyckim znaleziono ludzkie szczątki. O sprawie poinformowano policję i Prokuraturę Rejonową w Lubaniu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O sprawie napisał portal eluban.pl. Jeden z czytelników poinformował dziennikarzy, że na nieczynne składowisko odpadów wywożony jest piasek z kawałkami trumien i ludzkimi szczątkami. Wizyta w Nawojowie Łużyckim w województwie dolnośląskim potwierdziła te doniesienia. Ziemia pochodzi najprawdopodobniej z budowanego na którymś z cmentarzy grobowca.

– Ciężarówki przywożą ziemię, a później przyjeżdża fadroma i wszystko wyrównuje, i tak w kółko – relacjonował czytelnik. 

Portal zawiadomił o znalezisku policję i Prokuraturę Rejonową w Lubaniu. Niespełna trzy godziny po zgłoszeniu na miejscu pojawiły się służby. W niedzielę odnaleziono kolejne szczątki trzech osób. 

Zobacz także

Składowisko odpadów w Nawojowie Łużyckim zostało zamknięte w 2000 roku. Aktualnie trwa jego rekultywacja prowadzona przez Zakład Gospodarki i Usług Komunalnych w Lubaniu. Na mocy porozumienia z lubańskim magistratem z grudnia 2015 roku to właśnie ZGiUK Lubań zarządza, prowadzi, monitoruje i rekultywuje nieczynne składowisko.

RadioZET.pl/eluban.pl/DG