Zamknij

Nauczyciel uderzył ucznia w twarz podczas lekcji. „Poprawię drugą, to k...spadniesz” [WIDEO]

Redakcja
13.09.2018 10:32
Szkoła
fot. Facebook/Głos Wojewódzki

Skandal w jednej ze szkół średnich na Dolnym Śląsku. Nauczyciel spoliczkował jednego z uczniów podczas lekcji. Nagranie z incydentu trafiło już do sieci, zareagowało też kuratorium.

Do zdarzenia doszło 11 września w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. Nagranie, które udostępniono w sieci, trwa kilkanaście sekund.

Widać na nim, jak nauczyciel przechadza się po klasie i w ostrych słowach krytykuje swoich podopiecznych. – Proszę państwa, bo wam zrobię tresurę. Nie rozumiecie tego, co ja do was mówię? – mówi. Gdy zaś w pewnym momencie jeden z uczniów pyta drugiego o długopis, mężczyzna podchodzi do niego i krzyczy „nie rozumiesz tego?”, po czym uderza go w twarz. Gdy uczeń zaskoczony pyta: „o co chodzi”, nauczyciel odpowiada: „Ci poprawię z drugiej, to k... spadniesz”.

– Nauczyciel został już zawieszony. Na nagraniu nie widać całej lekcji, nie wiadomo, jaki był powód jego zachowania, ale to nie ma znaczenia, bo nie miał prawa uderzyć ucznia – tak decyzję o natychmiastowym zawieszeniu nauczyciela tłumaczy w rozmowie z Radiem ZET Bartłomiej Adamczak, rzecznik głogowskiego starosty.

Urzędnik wysłał już zresztą pismo do wrocławskiego kuratorium, żeby sprawą zajęła się komisja dyscyplinarna nauczycieli.

Zobacz także

RadioZET.pl/Polsat News/GW/MP