Agresywny mężczyzna w centrum handlowym. Klienci byli obojętni [WIDEO]

Redakcja
14.04.2018 16:29
Agresywny mężczyzna w centrum handlowym. Klienci byli obojętni [WIDEO]
fot. Dolnośląska policja

Na terenie jednego ze sklepów w Bielanach Wrocławskich, pracownik sklepu usiłował ująć złodzieja, który nie zamierzał się jednak poddać bez walki, a także stawiał opór. Przechodnie niestety byli obojętni. Zareagował tylko idący tamtędy policjant i błyskawicznie obezwładnił agresywnego mężczyznę.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów na terenie Bielan Wrocławskich. Pracownik ochrony rozpoznał wśród przebywających w sklepie osób mężczyznę, który regularnie okradał placówkę handlową. Jego łupem padły do tej pory perfumy i kosmetyki na kwotę ponad 800 złotych. 

Ochroniarz postanowił ująć mężczyznę, ale okazało się to nie takie łatwe. 28-letni mężczyzna szarpał się i usiłował uciec, co zarejestrowały kamery monitoringu. Całej sytuacji przyglądali się przechodzący obok klienci. Tylko funkcjonariusz Wydziału Prewencji i Patrolowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, będący w tym samym sklepie na zakupach z żoną i dzieckiem, podjął natychmiastowe działania.

Widząc całe zajście błyskawicznie obezwładnił 28-latka i przekazał w ręce umundurowanego patrolu Policji, który został wezwany na miejsce - poinformował asp. szt. Łukasz Dutkowiak z dolnośląskiej policji.

Policjanci ustalają, czy mężczyzna nie kradł również w innych lokalnych sklepach. 

Zobacz także

Za przestępstwo kradzieży mienia mężczyzna odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/DG