Zamknij

Pacjent z podejrzeniem koronawirusa rzucił się na ratownika. Dźgnął go nożem

25.03.2020 16:45
Koronawirus w Polsce
fot. Marek Maliszewski/Reporter

Przewożony karetką pacjent - mężczyzna, który kilkukrotnie ranił nożem ratownika medycznego, został zatrzymany. Ranny ratownik przeszedł operację i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Do zdarzenia doszło nad ranem na autostradzie A4 na Dolnym Śląsku.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn poinformowała, że napastnik - mężczyzna, który był przewożony przez załogę karetki do szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu i w trakcie transportu zaatakował nożem ratownika medycznego, został zatrzymany przez policję.

Jest w tej chwili badany ze względu na jego stan psychotyczny, w jakim się znajdował gdy wezwano do niego tę karetkę. Po badaniu rozpoczniemy czynności. Śledztwo jest prowadzone w sprawie usiłowania zabójstwa ratownika medycznego, czyli funkcjonariusza na służbie

- powiedziała prokurator. Przekazała również, że do zdarzenia doszło nad ranem na autostradzie A4 w karetce, która transportowała mężczyznę z okolic Nowej Rudy do szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu. Jak informuje portal legnica.naszemiasto.pl, u napastnika zachodziło podejrzenie zakażenia koronawirusem. 

- Pacjent znajdował się w stanie psychotycznym. Zaatakował ratownika kilkukrotnie nożem, wówczas został wypchnięty przez załogę z karetki i oddalił się. Powiadomiono policję i pogotowie. Ranny ratownik trafił do szpitala, gdzie przeszedł zabieg. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - powiedziała Tkaczyszyn. Dodała, że policji udało się zatrzymać sprawcę napaści, który jest teraz do dyspozycji prokuratury.

Koronawirus w Polsce

- Za usiłowanie zabójstwa funkcjonariusza na służbie grozi surowsza kara, minimum 12 lat więzienia lub 25 lat, albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Ratownicy medyczni s± obecnie chronieni, tak jak inni funkcjonariusze - wyjaśniła.

Przypomnijmy, że dotychczas - według raportów Ministerstwa Zdrowia - zanotowano w Polsce 957 przypadków koronawirusa.  Dotychczas zmarło też  13 osób. 

Koronawirus - co trzeba wiedzieć?

RadioZET.pl/PAP/legnica.naszemiasto.pl