Zamknij

Nowy burmistrz Boguszowa-Gorc zatrzymany. Jest podejrzany o korupcję

Redakcja
20.12.2018 17:10
Nowy burmistrz Boguszowa-Gorc zatrzymany. Jest podejrzany o korupcję
fot. BoguszowGorce

Wrocławska policja zatrzymała burmistrza Boguszowa-Gorc Jacka C. w śledztwie dot. korupcji. Mężczyzna ma w czwartek zostać dowieziony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, gdzie zostanie przesłuchany. Jacek C. wcześniej był starostą powiatu wałbrzyskiego - podaje wroclaw.onet.pl.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy prok. Tomasz Orepuk, burmistrz Boguszowa-Gorc został zatrzymany w środę przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. "Do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy trafią dziś akta tej sprawy i mężczyzna zostanie przesłuchany" - powiedział prokurator.

Zobacz także

Dodał, że przesłuchanie burmistrza Boguszowa-Gorc Jacka C. ma się rozpocząć w piątek rano.

Prokuratura do czasu zakończenia przesłuchania nie udziela informacji w tej sprawie. Jacek C. został zatrzymany w śledztwie dotyczącym korupcji – powiedział PAP Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Zobacz także

Jak podaje portal NaszeMiasto.pl - Jacek C. sprawuje urząd burmistrza Boguszowa-Gorc od miesiąca, został zaprzysiężony 20 listopada. Został wybrany w II turze wyborów uzyskując 2 726 głosów (53,3 proc.) na jego kontrkandydatkę oddano 2 388 głosów (46,7 proc.). W trakcie poprzedniej kadencji samorządowej (2014-2018) Jacek C. pełnił funkcję starosty powiatu wałbrzyskiego. Do Rady Miejskiej Boguszowa-Gorc Jacek C. wprowadził 7 radnych, którzy startowali z jego komitetu wyborczego.

RadioZET.pl/PAP/NaszeMiasto/BM