Zamknij

Włamał się do sklepu i wypił zrabowany alkohol. Gdy znalazła go policja, miał...6 promili

Redakcja
07.01.2019 14:31
Włamanie
fot. KMP Wałbrzych

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Grzmiącej, który w minioną sobotę w nocy został zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów w Głuszycy. Mężczyzna znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Badanie wykazało u niego ponad 6 promili alkoholu w organizmie.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku!

Do zdarzenia doszło 5 stycznia bm. około godziny 23:00 przy ul. Łukasiewicza w Głuszycy k/Wałbrzycha (woj. dolnośląskie). Sprawca po uprzednim wybiciu szyby w drzwiach obiektu, dostał się do jego wnętrza.

Zobacz także

Miejscowi policjanci po otrzymaniu wezwania niezwłocznie udali się na miejsce i po wejściu do sklepu znaleźli złodzieja ukrywającego się pomiędzy lodówką, a szafką, a w jego plecaku skradzione butelki z różnego rodzaju alkoholami oraz paczkami papierosów o łącznej wartości ponad 500 złotych.

Zobacz także

Funkcjonariusze ustalili, że 37-letni mężczyzna nie omieszkał także skosztować whisky, którą wypił na miejscu. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie aż 6 promili alkoholu. 

Zatrzymany mężczyzna stanie teraz przed sądem. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Nieuszkodzone, skradzione artykuły wróciły natomiast na półki sklepowe.

RadioZET.pl/KMP Wałbrzych/MP