Ogromny pożar składowiska śmieci. Ogień rozprzestrzenia się [WIDEO]

Redakcja
24.07.2018 16:24
Dolnośląskie. Pożar nielegalnego składowiska pod Głogowem
fot. 112 Polkowice/Facebook

Gigantyczny pożar pod Głogowem (woj. dolnośląskie). Obok szybu kopalnianego w ogniu stanęło składowisko odpadów chemicznych. Na miejscu z pożarem walczy 30 zastępów straży pożarnej. Zagrożony zajęciem ognia jest pobliski las.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podała "Gazeta Wrocławska", ogień pojawił się w rejonie szybu św. Jakuba, należącego do KGHM, w miejscowości Jakubów, znajdującego się 9 km od Głogowa. Z powodu pożaru ewakuowano 340 górników.

Zobacz także

W tym miejscu znajdowało się nielegalne składowisko odpadów chemicznych.

Słup czarnego dymu widoczny z kilkunastu kilometrów. Pożar objął teren o powierzchni 2 hektarów.

Z żywiołem walczy 30 zastępów straży pożarnej. Zdaniem "Gazety Wrocławskiej" do walki z ogniem zaangażowano również samolot gaśniczy.

Zobacz także

Jak podał na Twitterze wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak w okolicy pożaru odbyło się posiedzenie sztabu kryzysowego. "Nie ma żadnego zagrożenia dla okolicznych mieszkańców. Strażacy walczą z ogniem. Na miejscu jest 30 zastępów" - napisał wojewoda.

"Na chwilę obecną wiatr kieruje dym w stronę miejscowości Jerzmanowa. Prosimy mieszkańców o obserwowanie zjawiska i w przypadku zmiany kierunku wiatru w stronę Głogowao zamknięcie okien i nie opuszczanie niepotrzebnie miejsca zamieszkania. Szczególnie osoby starsze i dzieci proszone są pozostanie w domu" - zaapelowały na Facebooku władze miasta Głogów.

"Gazeta Wrocławska" przypomina, że mieszkańcy Jakubowa od lat byli zaniepokojeni ciężarówkami, które na nielegalnym składowisku zostawiały ciężkie beczki wypełnione nieznaną cieczą.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska/PTD