Zamknij

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie matki, która zabiła 4-latkę

Redakcja
17.08.2018 13:45
Dolnośląskie. Prokurtura umorzyła śledztwo w sprawie Katarzyny G.
fot. Lukasz Stefanski/Shutterstock

Śledczy postanowili o umorzeniu postępowania karnego przeciwko Katarzynie G., która poderżnęła gardło swojej 4-letniej córce. Powodem było uznanie kobiety za niepoczytalną i umieszczenie jej w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podała Prokuratura Okręgowa w Legnicy, umorzono śledztwo ze względu na „niepoczytalność podejrzanej oraz zastosowanie wobec niej środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym”.

26 maja tego roku Katarzyna G. przyjechała ze swoją 4-letnią córką z Pabianic do kuzynki mieszkającej w Głogowie.

Zobacz także

W łazience mieszkania podczas kąpieli małej Wiktorii kobieta najpierw podtopiła dziecko w wannie, a następnie zadała jej ranę ciętą nożem na szyi. Ciężko ranna dziewczynka trafiła do szpitala w Legnicy, gdzie zmarła 29 czerwca.

Na początku śledztwa prokurator przedstawił Katarzynie G. zarzut usiłowania zabójstwa 4-letniej Wiktorii. W wyniku sekcji zwłok ustalono, że przyczyną zgonu Wiktorii było „uduszenie na skutek utonięcia z zaistniałymi dalej konsekwencjami”.

Zobacz także

Katarzyna G. została zbadana przez dwóch biegłych lekarzy psychiatrów i psychologa.

Zdiagnozowali oni u kobiety ostre zaburzenia psychotyczne. Kobieta została umieszczona w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym przy areszcie śledczym.

Katarzyna G. jest mężatką. Miała jedną córkę. Przed zabójstwem Wiktorii prowadziła działalność gospodarczą. Nie była wcześniej karana.

RadioZET.pl/PTD