Zamknij

Spoliczkował ucznia na lekcji. Okazało się, że to...szef klubu "Gazety Polskiej". Do akcji wkroczył prokurator

Redakcja
17.09.2018 17:25
Głogów
fot. You Tube screen

Prokuratura Rejonowa w Głogowie objęła nadzorem sprawę uderzenia ucznia przez nauczyciela. W zeszłym tygodniu do sieci trafił krótki filmik z klasy Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. Widać na nim, jak mężczyzna uderza w twarz jednego ze swoich podopiecznych, grozi kolejnym i mówi do klasy "bo zrobię wam tresurę".

– Proszę państwa, bo wam zrobię tresurę. Nie rozumiecie tego, co ja do was mówię? – mówi nauczyciel. Gdy zaś w pewnym momencie jeden z uczniów pyta drugiego o długopis, mężczyzna podchodzi do niego i krzyczy „nie rozumiesz tego?”, po czym uderza go w twarz. Gdy uczeń zaskoczony pyta: „o co chodzi”, nauczyciel odpowiada: „Ci poprawię z drugiej, to k... spadniesz”.

Zobacz także

Śledztwo prowadzone jest za naruszenie nietykalności cielesnej. Zwykle takie sprawy wnoszone są do sądów przez samych pokrzywdzonych, ale w tym przypadku uderzony został 14-latek. dlatego prokuratura objęła sprawę nadzorem - tak tłumaczy swoją decyzje zastępca prokuratora rejonowego w Głogowie Marcin Knurowski.

Cały czas nie znamy motywu nauczyciela, czy został sprowokowany czy nie - wątek ten wyjaśnia kuratorium oświaty i komisja dyscyplinarna nauczycieli. Prokuratura odrzuciła za to zawiadomienie szkoły o zbadaniu legalności udostępnienia w sieci nagrania z lekcji.

Zasłużony pedagog i szef klubu "Gazety Polskiej"

Według informacji wrocławskiej "Gazety Wyborczej", Jan R. to 68-letni pedagog z ponad 40-letnim stażem, a także szef klubu "Gazety Polskiej" w Głogowie. W tym roku do rady miasta wpłynął wniosek o nadanie mu tytułu Zasłużonego dla Miast Głogowa. Jak jednak podaje Gazeta.pl, sam zainteresowany z uwagi na zaistniałą sytuację poprosił przewodniczącego Rady Miejskiej o wycofanie wniosku.

Z kolei na Facebooku powstała już grupa założona przez uczniów i rodziców, którzy bronią Jan R.. Ich zdaniem, uderzony nastolatek od dłuższego czasu prowokował nauczyciela.

RadioZET.pl/wroclaw.wyborcza.pl/Gazeta.pl/GW/MP