Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Rasistowski incydent w autobusie. Żądała wyproszenia jednej z pasażerek, bo...miała na sobie burkę

Redakcja
07.02.2018 17:15
Legnica
fot. Wikimedia.Commons

MPK w Legnicy przeprasza za rasistowski incydent w miejskim autobusie, którym podróżowała kobieta ubrana w burkę. Przewoźnik wydał w środę oficjalne oświadczenie, w którym zaznacza, że w komunikacji publicznej nie ma miejsca na takie akty nietolerancji.

Incydent miał miejsce we wtorkowe popołudnie w jednym z legnickich środków transportu miejskiego. Kiedy kobieta odziana w burkę wsiadła do autobusu, jedna z pasażerek miała podejść do kierowcy z żądaniem jej wyproszenia i wezwania policji. Argumentowała to tym, że czuje się zagrożona.

Tak wynika z relacji kierowcy, który kategorycznie odmówił spełnienia tych żądań. Kobieta wysiadła na najbliższym przystanku. Prezes legnickiego MPK Zdzisław Bakinowski wydał już natomiast specjalne oświadczenie, w którym potępił takie zachowanie i przeprosił pokrzywdzoną pasażerkę.

Zobacz także

„Kierownictwo i załoga Miejskiego przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Legnicy wyraża głębokie oburzenie i ubolewanie zaistniałym faktem nietolerancji. Akty ksenofobii, agresji i odrzucenia są sprzeczne z demokratycznymi wartościami wyznawanymi w naszym kraju i mieście. Komunikacja publiczna w Legnicy jest przyjazna dla każdego pasażera i obdarza szacunkiem wszystkich swych klientów. Odrzucamy wszelkie przejawy agresji i ksenofobii, naruszające swobody obywatelskie. Wiedząc, że mieszkańcy Legnicy podzielają te przekonania, kierujemy słowa przeprosin do Pani, której dobra osobiste mogły być narażone na szwank” — czytamy w komunikacie cytowanym przez portal legnica.naszemiasto.pl.

Zobacz także

RadioZET.pl/legnica.naszemiasto.pl/GW/MP