Zamknij

Dramat trójki dzieci. Rodzice bili je pejczem

Redakcja
18.07.2018 12:44
Dramat trójki dzieci. Rodzice bili je pejczem
fot. Bartlomiej Magierowski/East News

Według prokuratury ojciec zrobił pejcz, którym bite były kilkuletnie dzieci małżeństwa M. Rodziców oskarżono o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad dziećmi. Grozi im do 8 lat więzienia.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Rzecznik wrocławskiej prokuratury okręgowej Małgorzata Klaus poinformowała, że Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu Marcinowi M. i jego 31-letniej żonie Monice M. o znęcanie się nad dziećmi w wieku 4, 6 i 10 lat.

Rodzice bili dzieci pejczem 

Od lipca 2015 roku do 17 grudnia 2017 roku Marcin M. miał się znęcać fizycznie i psychicznie nad najstarszym synem.

Jak ustalono, bił go po całym ciele specjalnie przygotowanym przedmiotem przypominającym pejcz, składającym się z drewnianej rączki, do której przymocowane były przewody elektryczne o długości pół metra. Ponadto w tym samym okresie krytykował go i wyzywał słowami „głupku”, „debilu” – powiedziała rzecznik.

W ocenie prokuratury Monika M. znęcała się nad całą trójką dzieci, które również biła pejczem po całym ciele, powodując obrażenia w postaci siniaków, najstarsze dziecko szarpała też za włosy. Podejrzani przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Marcin M. wyjaśnił, że sam skonstruował pejcz i przechowywał go w łazience.

Zobacz także

– Jego zdaniem miał on spełniać zadanie odstraszające. Przyznał jednocześnie, iż nie miał pojęcia, że nie można dzieci karcić fizycznie. Dodał także, iż wraz z żoną mają dobre relacje z dziećmi – dodała prok. Klaus.

Monika M. przyznała, że uderzała dzieci pejczem za nieposłuszeństwo wobec niej, jak również za to, że biły się między sobą. – W jej odczuciu fakt bicia tym przedmiotem nie był znęcaniem się, a jedynie formą ich karcenia za nieposłuszeństwo i wynikało z emocji – poinformowała rzecznik.

Oskarżonym grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

RadioZET.pl/PAP/DG 

C