Zamknij

Rowerzysta zginął pod kołami pociągu. Wjechał na zamknięty przejazd

10.01.2021 15:29
Nie żyje rowerzysta
fot. Stanisław Bielski/REPORTER (zdjęcie poglądowe)

24-letni rowerzysta zginął pod kołami pociągu w Piotrowicach Świdnickich na Dolnym Śląsku. Zignorował opuszczone półrogatki oraz sygnalizację świetlną i wjechał na zamknięty przejazd pod pociąg relacji Poznań-Szklarska Poręba.

Rzecznik PKP PLK S.A. Mirosław Siemieniec poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że do wypadku doszło w niedzielę o godz. 10.08, a ruch kolejowy przywrócono po godz. 12.30, po tym gdy na miejscu wypadku zakończyły się czynności śledcze.

Ochotnicza Straż Pożarna z Jaworzyny Śląskiej (gmina, w której znajdują się Piotrowice Świdnickie) opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z miejsca tragedii:

- Pomiędzy stacją Jaworzyna Śląska a stacją Żarów pod pociąg relacji Poznań-Szklarska Poręba wjechał rowerzysta i poniósł śmierć na miejscu. Dokładne przyczyny wypadku będzie wyjaśniać specjalna komisja wypadkowa - powiedział Siemieniec.

Ale już wstępne ustalenia są takie, że musiał zignorować opuszczone półrogatki oraz działającą sygnalizację świetlną. Ominął auto stojące przed opuszczoną półrogatką, więc był to jeszcze jeden sygnał do zatrzymania

Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK S.A.

Dodał, że pasażerowie pociągu do Szklarskiej Poręby mieli zapewnioną komunikację zastępczą, jednak utrudnienia w ruchu dotyczyły kilku składów pociągów wyjeżdżających z Wrocławia i do stolicy Dolnego Śląska.

RadioZET.pl/PAP/Facebook