Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Krowa zostawiła cielaka na torach. Pomogli dopiero strażacy

03.08.2018 11:02
xxx wiadomosci

Nietypowa interwencja strażaków w Dusznikach-Zdroju (woj. dolnośląskie). Ratownicy odnaleźli cielaka, który został porzucony w tunelu kolejowym przez matkę szukającą schronienia przed upałem.

Dolnośląskie. Strażacy uratowali cielaka pozostawionego w tunelu fot. Ochotnicza Straż Pożarna Duszniki Zdrój/Facebook

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podało Radio Wrocław, służby otrzymały zgłoszenie o zdarzeniu o godz. 8:44, w czwartek.

– Zadzwoniliśmy do stanowiska kierowania z zapytaniem, co się stało, bo to standardowa procedura, na co dowódca ze śmiechem przekazał wiadomość, że w tunelu kolejowym biegają krowy – powiedział jeden z dusznickich strażaków, cytowany przez Radio Wrocław.

Na miejscu okazało się, że krowa, szukając zacienionego miejsca, ocieliła się w tunelu, a później wróciła na pastwisko. Młode zwierzę uratowali dopiero strażacy z OSP w Dusznikach-Zdroju i Lewinie Kłodzkim.

– Gdy przyjechaliśmy na miejsce, zauważyliśmy zwierzę, ale na początku myśleliśmy, że to sarna. Dopiero później zobaczyliśmy, że to cielę z wiszącą pępowiną – dodał strażak.

Z drugiej strony tunelu szli już ratownicy z Lewina Kłodzkiego, którzy pomogli we wniesieniu zmęczonego zwierzęcia. – Ruszyliśmy na poszukiwania krowy, po przejściu około 1,5 km dostaliśmy wiadomość przez radio, że krowa się znalazła i jest na górnym pastwisku, gdzie zanieśliśmy młode – dodaje ratownik.

Cielak został zwrócony matce.

RadioZET.pl/PTD

Oceń