Zamknij

Ukryła noworodka w lesie, a potem w szafie. Twierdzi, że dziecko urodziło się martwe

Redakcja
10.01.2019 10:59
Noworodek
fot. Pixabay

Makabryczne znalezisko w Ujeźdźcu Małym pod Trzebnicą na Dolnym Śląsku. W szafie w mieszkaniu osiemnastoletniej dziewczyny znaleziono ciało noworodka. Dziecko, jak podają lokalne media, było zawinięte w poszewkę i ręczniki. Osiemnastolatka twierdzi, że urodziło się martwe.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku

Sprawa wyszła na jaw przypadkowo. Jak informuje Gazeta Wrocławska, Małgorzata G. w środę zgłosiła się do jednego z wrocławskich szpitali po pomoc. Lekarze, którzy wcześniej opiekowali się osiemnastolatką, zwrócili uwagę, że jeszcze w grudniu dziewczyna była w ciąży. Zainteresowali się sprawą.

Nastolatka początkowo utrzymywała, że dziecko urodziła w szpitalu w Trzebnicy. Kiedy wyszło na jaw, że kłamie, tłumaczyła, że jej córka przyszła na świat w domu. Od początku utrzymywała, że dziewczynka urodziła się martwa.

Lekarze zawiadomili policję. W domu Małgorzaty G.  funkcjonariusze znaleźli ciało dziecka ukryte w szafie. Osiemnastolatka miała relacjonować, że martwe niemowlę po narodzinach zaniosła do lasu, ale następnego dnia wróciła po dziecko, zawinęła je w pościel i ręczniki i ukryła w szafie.

Zobacz także

Czynności w sprawie prowadzi prokuratura. Na piątek zaplanowano sekcję zwłok noworodka.

- Konieczne jest stwierdzenie czy dziecko urodziło się żywe, czy martwe. Od tego będą zależały dalsze czynności. Wiadomo, że przyszło na świat 1 stycznia.– poinformowała Małgorzata Klaus, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Małgorzata G. została zatrzymana. Jej rodzina twierdzi, że o ciąży dziewczyny nie miała pojęcia.

Zobacz także

- To była normalna dziewczyna, normalna rodzina.(…) Trudno powiedzieć, (…) mnie się też wydawało, że jest trochę tęższa  – mówi w rozmowie z trzebnicką TV NOWA sołtys wsi Ujeździec Mały Grażyna Łopucha.

Jak dodaje, osiemnastolatka zawsze była pomocna. Udzielała się w świetlicy, zawsze była bardzo uczynna.

RadioZET.pl/PAP/Gazeta Wrocławska/Nowa Gazeta Trzebnicka/MP/JŚ