Zamknij

Wstrząs w kopalni Rudna. Jedna osoba nie żyje, sześciu górników rannych

Redakcja
12.01.2019 12:51
Kopalnia
fot. Kopalnia Rudna/Wikimedia.Commons

Jedna z osób poszkodowanych w wyniku sobotniego wstrząsu w kopalni "Rudna" w Polkowicach nie żyje; poszkodowanych zostało sześciu innych górników; akcja ratownicza została zakończona - oświadczyła w TVP Info rzeczniczka KGHM Anna Osadczuk.

- Mamy siedem osób poszkodowany, w tym jedna osoba nie żyje - poinformowała Osadczuk. Rzeczniczka podkreśliła jednocześnie, że pod powierzchnią nie ma więcej osób. - Akcja ratownicza została zakończona - powiedziała. To samo potwierdziła w rozmowie z Radiem ZET Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, także zatrudniona przez KGHM:

Wcześniej Osadczuk informowała, że poszkodowanych zostało w sumie czterech górników, z których jeden był poszukiwany. Jak mówiła później, "w toku akcji" do lekarzy zgłosiły się kolejne trzy osoby.

Zobacz także

Osadczuk wskazała że był to "wstrząs samoistny". - To oznacza, że odezwał się górotwór, taka jest natura. Takich wstrząsów w kopalni na dobę jest co najmniej kilka, nie tak mocnych, ale wstrząsy się zdarzają, ponieważ górotwór jest żywą skałą, która cały czas pracuje - zaznaczyła. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter/MP