Zamknij

Bilans ofiar wypadku autokaru. Jedna ofiara [AKTUALIZACJA]

Redakcja
07.12.2018 07:23
Dolnośląskie. Wypadek autobusu pod Suchą Górą. Jedna osoba nie żyje
fot. 112 Polkowice/Facebook

"Na szczęście nie potwierdziła się informacja o drugim zgonie. Bilans wypadku w powiecie polkowickim przedstawia się następująco: 1 osoba nie żyje, kilka osób w stanie ciężkim przebywa  w szpitalach w Lubinie i Legnicy. Najlżej poszkodowani są już w domach" - napisał w piątek na Twitterze wojewoda dolnośląski, Paweł Hrenik.

Wcześniej informował o tym, że w tragicznym zdarzeniu zginęły dwie osoby.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Do wypadku autokaru doszło w czwartek wieczorem pod miejscowością Sucha Góra w powiecie polkowickim na Dolnym Śląsku. Autobus, który jechał z jarmarku bożonarodzeniowego we Wrocławiu do Pszczewa, przewrócił się przed wjazdem na rondo drogi ekspresowej S3. Podróżowało w nim 49 pasażerów i dwóch kierowców.

– Autobus wpadł w poślizg podczas hamowania, a następnie wypadł z drogi i wpadł do rowu – przekazał Krzysztof Zaporowski z biura prasowego dolnośląskiej policji. Kierowca pojazdu był trzeźwy.

Zobacz także

Wcześniej rzecznik informował, że w wypadku jedna osoba zginęła, a 15 rannych trafiło do szpitala.

– To osoby w różnym stanie. Na miejscu służby medyczne w dalszym ciągu diagnozują pasażerów autokaru i będą decydować o tym, czy ktoś jeszcze zostanie przewieziony do szpitala – przekazał Zaporowski.

Zobacz także

Jak powiedział mł. bryg. Piotr Woźniakiewicz z polkowickiej Państwowej Straży Pożarnej, autokarem podróżowały osoby niepełnosprawne. Wśród pasażerów były osoby w różnym wieku, w tym dzieci.

Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, część rannych była przygnieciona, a cześć zablokowana w środku pojazdu. Turyści wracali z wrocławskiego jarmarku bożonarodzeniowego. 

Trasa S3 w miejscu wypadku jest już przejezdna.

Zobacz także

RadioZET.pl/GW/PAP/PTD