Wsadziła szczenięta do worka i wyrzuciła na śmietnik. Część z nich nie przeżyła

19.06.2019 12:20
Psy
fot. dolnoslaska.policja.gov.pl

Dzielnicowy z Bystrzycy Kłodzkiej wyciągnął z kontenera na śmieci torbę foliową, w której znajdowało się pięcioro szczeniąt. Głodne maluchy piszczały. Niestety trzy z nich już nie żyły. Policjanci zawieźli dwoje szczeniąt do weterynarza, który udzielił im fachowej pomocy. Zatrzymano w tej sprawie kobietę, która usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Mieszkanka Bystrzycy Kłodzkiej usłyszała skomlenie zwierząt wydobywające się z kontenera na śmieci. Gdy zobaczyła poruszający się worek foliowy, powiadomiła policję. Na miejsce przyjechał patrol. Dzielnicowy, słysząc pisk, wyciągnął z kosza worek, w którym znajdowało się pięcioro szczeniąt. Niestety trzy z nich już nie żyły. Funkcjonariusze natychmiast dwa żyjące jeszcze pieski przewieźli do weterynarza, który udzielił fachowej pomocy.

Zobacz także

Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania sprawcy tego przestępstwa. W wyniku podjętych czynności już następnego dnia ustalili kobietę, która wyrzuciła do śmietnika szczenięta należącej do niej suki. Jak się okazało, 35-letnia mieszkanka Bystrzycy Kłodzkiej zapakowała pieski do worka foliowego, aby się ich pozbyć.

Zobacz także

Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami. Grozi jej teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Szczeniakom nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo. Przebywają pod opieką weterynarza. 35-latce została odebrana też suka, która urodziła znalezione pieski. Decyzją prokuratury kobieta ma zakaz posiadania zwierząt i opieki nad nimi.

RadioZET.pl/KPP Kłodzko