Zamknij

Zaatakował sąsiada... japońskim mieczem. Skatował go tak, że ten może zostać kaleką

Redakcja
11.07.2018 15:06
Miecz
fot. Shutterstock

Sąd aresztował mężczyznę, który w Zgorzelcu (woj. dolnośląskie) zaatakował sąsiada japońskim mieczem typu katana. Napastnik spowodował u pokrzywdzonego ciężki uszczerbek na zdrowiu – podała Prokuratura Krajowa.

Jak podano w przesłanym komunikacie Prokuratury Krajowej, w niedzielę, w Zgorzelcu 42-letni Mariusz D. zaatakował swojego sąsiada. Uderzał go pięściami w twarz, a także zadał mu ciosy mieczem japońskim typu katana.

„Pokrzywdzony mężczyzna doznał licznych obrażeń, między innymi złamania nosa z przemieszczeniem, a także poważnego urazu w postaci przecięcia kciuków obu dłoni, co może spowodować u niego ciężkie kalectwo oraz trwałą niezdolność do wykonywania zawodu chirurga. Pokrzywdzony przebywa w szpitalu” – napisano w komunikacie.

Zobacz także

Sprawca został zatrzymany i usłyszał zarzut spowodowania u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzany Mariusz D. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

We wtorek Sąd Rejonowy w Zgorzelcu uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec Mariusza D. tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za zarzucone podejrzanemu przestępstwo z art. 156 par. 1 pkt 2 kodeksu karnego aresztowany mężczyzna może trafić do więzienia na co najmniej 3 lata, a maksymalnie nawet na 15 lat.

Chcesz otrzymywać podobne informacje? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku!

RadioZET.pl/PAP/MP