Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zaatakował sąsiada... japońskim mieczem. Skatował go tak, że ten może zostać kaleką

11.07.2018 15:06
xxx wiadomosci

Sąd aresztował mężczyznę, który w Zgorzelcu (woj. dolnośląskie) zaatakował sąsiada japońskim mieczem typu katana. Napastnik spowodował u pokrzywdzonego ciężki uszczerbek na zdrowiu – podała Prokuratura Krajowa.

Miecz fot. Shutterstock

Jak podano w przesłanym komunikacie Prokuratury Krajowej, w niedzielę, w Zgorzelcu 42-letni Mariusz D. zaatakował swojego sąsiada. Uderzał go pięściami w twarz, a także zadał mu ciosy mieczem japońskim typu katana.

„Pokrzywdzony mężczyzna doznał licznych obrażeń, między innymi złamania nosa z przemieszczeniem, a także poważnego urazu w postaci przecięcia kciuków obu dłoni, co może spowodować u niego ciężkie kalectwo oraz trwałą niezdolność do wykonywania zawodu chirurga. Pokrzywdzony przebywa w szpitalu” – napisano w komunikacie.

Sprawca został zatrzymany i usłyszał zarzut spowodowania u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Podejrzany Mariusz D. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu.

We wtorek Sąd Rejonowy w Zgorzelcu uwzględnił wniosek prokuratora i zastosował wobec Mariusza D. tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za zarzucone podejrzanemu przestępstwo z art. 156 par. 1 pkt 2 kodeksu karnego aresztowany mężczyzna może trafić do więzienia na co najmniej 3 lata, a maksymalnie nawet na 15 lat.

Chcesz otrzymywać podobne informacje? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku!

RadioZET.pl/PAP/MP

Oceń