Dolnośląskie. Ewakuacja mieszkańców po znalezieniu niewybuchu

Redakcja
26.07.2018 11:19
Dolnośląskie. Znaleziono niewybuch, ewakuacja mieszkańców Głogowa
fot. GERARD/REPORTER/East News

Zakończyła się ewakuacja kilkuset mieszkańców domów przy ulicach Wojska Polskiego, Sikorskiego i Głowackiego w Głogowie na Dolnym Śląsku. Na budowie galerii handlowej udało się zabezpieczyć około 250-kilogramową bombę lotniczą z czasów II wojny światowej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rzecznik głogowskiej policji podinspektor Bogdan Kaleta powiedział, że na czas usuwania bomby ewakuowano ponad 400 osób.
– Akcja została już zakończona. Saperzy z głogowskiej jednostki wydobyli bombę i wywieźli ją na poligon. Mieszkańcy powrócili już do swoich domów – powiedział policjant.

O sprawnej akcji saperskiej poinformowało również na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej: „W Głogowie przy ul. Wojska Polskiego na budowie galerii handlowej znaleziono ok. 250-kilogramową bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. Na miejscu pracują żołnierze patrolu rozminowania z 4 batalionu inżynieryjnego z Głogowa”.

Częściowo zamknięte będą ulice Sikorskiego i Wojska Polskiego oraz przychodnia, supermarket i starostwo powiatowe, które są w strefie objętej ewakuacją.

Zobacz także

– To 250-kilogramowa bomba lotnicza z czasów drugiej wojny światowej. Na miejscu są saperzy, którzy pracują bezpośrednio nad tym znaleziskiem. Mieszkańcy zostali ewakuowani, a na pobliskich ulicach na czas trwania czynności zostanie zamknięty ruch – informował wcześniej Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, cytowany przez portal miedziowie.pl

Dla ludzi, którzy musieli opuścić swoje domy, miasto przygotowało miejsce w pobliskiej szkole podstawowej i specjalne autobusy, które mogą ich tam zawieźć.

Zobacz także

RadioZET.pl/Marcin Osiadacz/miedziowie.pl/PTD