Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dolnośląskie. Ewakuacja mieszkańców po znalezieniu niewybuchu

26.07.2018 11:19
xxx wiadomosci

Zakończyła się ewakuacja kilkuset mieszkańców domów przy ulicach Wojska Polskiego, Sikorskiego i Głowackiego w Głogowie na Dolnym Śląsku. Na budowie galerii handlowej udało się zabezpieczyć około 250-kilogramową bombę lotniczą z czasów II wojny światowej.

Dolnośląskie. Znaleziono niewybuch, ewakuacja mieszkańców Głogowa fot. GERARD/REPORTER/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rzecznik głogowskiej policji podinspektor Bogdan Kaleta powiedział, że na czas usuwania bomby ewakuowano ponad 400 osób.
– Akcja została już zakończona. Saperzy z głogowskiej jednostki wydobyli bombę i wywieźli ją na poligon. Mieszkańcy powrócili już do swoich domów – powiedział policjant.

O sprawnej akcji saperskiej poinformowało również na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej: „W Głogowie przy ul. Wojska Polskiego na budowie galerii handlowej znaleziono ok. 250-kilogramową bombę lotniczą z czasów II wojny światowej. Na miejscu pracują żołnierze patrolu rozminowania z 4 batalionu inżynieryjnego z Głogowa”.

Częściowo zamknięte będą ulice Sikorskiego i Wojska Polskiego oraz przychodnia, supermarket i starostwo powiatowe, które są w strefie objętej ewakuacją.

– To 250-kilogramowa bomba lotnicza z czasów drugiej wojny światowej. Na miejscu są saperzy, którzy pracują bezpośrednio nad tym znaleziskiem. Mieszkańcy zostali ewakuowani, a na pobliskich ulicach na czas trwania czynności zostanie zamknięty ruch – informował wcześniej Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, cytowany przez portal miedziowie.pl

Dla ludzi, którzy musieli opuścić swoje domy, miasto przygotowało miejsce w pobliskiej szkole podstawowej i specjalne autobusy, które mogą ich tam zawieźć.

RadioZET.pl/Marcin Osiadacz/miedziowie.pl/PTD

Oceń