Zamknij

Tragedia na basenie. W nocy wyłowiono ciało 24-latka

Redakcja
10.08.2018 12:32
Basen
fot. Shutterstock

Ciało 24-letniego mężczyzny wyłowiono z basenu w Ziębicach (woj. dolnośląskie). Śledczy ustalają okoliczności jego śmierci.

O sprawie poinformował lokalny serwis z Ząbkowic Śląskich Express-Miejski.pl. Tragedia rozegrała się w czwartek, tuż przed północą, gdy mężczyzna wraz z dwójką znajomych odwiedził niestrzeżony miejski basen.

– Po otrzymaniu zgłoszenia i dotarciu na miejsce strażacy przy pomocy pontonu przeszukali obiekt. Naszych działań nie ułatwiały warunki – panowała słaba widoczność. W trakcie przeszukiwań z dna basenu wyłowiono ciało 24-letniego mężczyzny, prawdopodobnie mieszkańca Warszawy – powiedział w rozmowie z portalem Tomasz Antoniszyn z ząbkowickiej straży pożarnej.

Zobacz także

Według relacji kolegów zmarły w momencie wizyty na basenie był trzeźwy, oni zaś pozostawali pod wpływem alkoholu (jeden miał 0,24, drugi aż 2 promile w organizmie). Na razie śledczy ustalają okoliczności zdarzenia.

„Sprawa jest objęta śledztwem prokuratorskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 24-latek próbował pomóc topiącemu się 19-latkowi, który rzekomo miał uczyć się pływać pod okiem 28-letniego kolegi” – czytamy.

RadioZET.pl/Express-Miejski.pl/MP