Zamknij

CBŚP zatrzymało ''magazyniera'' grupy narkotykowej

Redakcja
05.07.2017 08:48
CBŚP zatrzymało ''magazyniera'' grupy narkotykowej
fot. CBŚP

CBŚP zatrzymało 34-letniego Jakuba J. ps. Ramirez - "magazyniera" gangu, handlującej narkotykami na wielką skalę. W Bardzie Śląskim (woj. dolnośląskie) funkcjonariusze zabezpieczyli 107 kg marihuany o wartości 3,2 mln złotych. 

Była to wspólna akcja policjantów CBŚP oraz funkcjonariuszy służb celno-skarbowych.

Z policyjnych ustaleń wynikało, że "Ramirez" w mieszkaniu w Bardzie Śląskim (Dolnośląskie) ukrywa znaczne ilości środków odurzających. Funkcjonariusze weszli na wytypowaną posesję, gdzie zatrzymali 34-latka.

Zobacz także

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych, w szafie mieszczącej się w garażu, policjanci znaleźli pudła, w których ukryta była marihuana. Narkotyki były zapakowane próżniowo w foliowe torby.

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 107 kilogramów marihuany o wartości przekraczającej 3,2 mln zł. Zatrzymany mężczyzna był magazynierem grupy przestępczej, trudniącej się obrotem narkotykami na wielką skalę.

Mężczyzna trafił do Prokuratury Rejonowej w Ząbkowicach Śląskich, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty uczestnictwa w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. Grozi za to do 12 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące.

RadioZET.pl/PAP/DG