Zamknij

Tragedia na torach kolejowych. Dwie osoby zginęły potrącone przez pociąg

14.11.2021 18:01
dwie osoby potrącone przez pociąg
fot. Dawid Tatarkiewicz /East News (zdjęcie ilustracyjne)

Dwie osoby, które przechodziły przez tory w miejscu niedozwolonym, zginęły po potrąceniu przez pociąg relacji Ludwikowice-Głuszyca na Dolnym Śląsku. Przez kilka godzin pasażerowie poruszali się komunikacją zastępczą.

Rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec poinformował PAP, że do tragicznego wypadku, w którym zginęły dwie osoby, doszło po godz. 12 w niedzielę na trasie Ludwikowice-Głuszyca.

- Osoby przechodziły przez tory w miejscu niedozwolonym. Zostały śmiertelnie potrącone przez pociąg - powiedział rzecznik.

Tragedia na Dolnym Śląsku. Dwie osoby zginęły potrącone przez pociąg

Wyjaśnił, że po godz. 14 uruchomiono autobusową komunikację zastępczą dla pasażerów. A po godz. 16 przywrócony został ruch kolejowy, gdy pracę na miejscu wypadku zakończyła policja i prokurator.

12 listopada dwie kobiety zostały potrącone przez pociąg w Piekoszowie (Świętokrzyskie). Obie były pod wpływem alkoholu. Jedna z nich została odwieziona do szpitala, druga doznała lekkich obrażeń ciała.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 34-letni trzeźwy maszynista, kierując pociągiem osobowym w pewnym momencie zauważył na torowisku dwie kobiety. Mimo dawanych sygnałów tylko jedna z kobiet 42-latka odsunęła się od torów i odniosła tylko niegroźne obrażenia ciała. Druga z kobiet w wieku około 30 lat została potrącona przez pociąg i zabrana do szpitala – powiedział PAP podkom. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

RadioZET.pl/ Roman Skiba (PAP)

C