Zamknij

Paraolimpijczyk zaatakowany przez syna wójta. Zepchnął go do rowu

24.07.2019 07:51
Mikołajczyk
fot. Facebook/Rafał Mikołajczyk

Paraolimpijski mistrz świata w kolarstwie ręcznym został zaatakowany podczas treningu w jednej z dolnośląskich miejscowości. Kierowca przejeżdżającego tam auta uznał, że Rafał Mikołajczyk tarasuje mu drogę, więc...kopnął jego specjalistyczny rower, który wpadł do rowu. Agresorem okazał się syn miejscowego wójta, a sprawą zajęła się już prokuratura. 

Do zdarzenia, o którym pisze „Gazeta Wrocławska”, doszło 12 lipca w miejscowości Żórawina (woj. dolnośląskie). Mikołajczyk trenował na jednej z przejezdnych dróg i nagle rozpoczął się jego koszmar. „Całkowicie pusta, prosta droga, piękna pogoda, słoneczny dzień. O godz. 9 kończyłem trening, jechałem ok. 30 km/h, gdy z tyłu podjechał do mnie bardzo blisko samochód i zaczął trąbić” – relacjonuje w rozmowie z „GWroc”.

Niepełnosprawny sportowiec zaatakowany przez syna wójta

Następnie auto wyprzedziło kolarza, zatrzymało się, tarasując jezdnię, po czym wysiadł z niego mężczyzna. Zaczął krzyczeć na sportowca, zarzucając mu, że jest niewidoczny dla kierowców i że nie powinien tamtędy jeździć. Następnie postanowił dać upust swojej frustracji i kopnął rower Mikołajczyka, który chwilę później wylądował w rowie, na dnie wykopu. Maszyna, dzięki której się poruszał, została uszkodzona. 

Ktoś wezwał policję, bo zjawiła się na miejscu niedługo potem i aresztowała 44-letniego agresora. Okazało się, że to syn wójta gminy Żórawina, na której terenie doszło do zajścia. 

– Policjanci przeprowadzili szereg czynności procesowych pod nadzorem prokuratora, który zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego – informuje w rozmowie z „Gazetą Wrocławską” asp. szt. Łukasz Dutkowiak z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Zobacz także

Sprawą zajęła się już wrocławska prokuratura, która na razie nie znalazła żadnych okoliczności łagodzących bądź usprawiedliwiających zachowanie 44-latka. Z kolei sam Mikołajczyk przyznaje, że od tego czasu zmaga się z traumą i blokadą, jeśli chodzi o treningi na drodze. 

Kim jest Rafał Mikołajczyk?

Rafał Mikołajczyk to paraolimpijczyk oraz mistrz świata w kolarstwie ręcznym, jeden z najlepszych obecnie zawodników w tej dyscyplinie. W 2016 roku został sklasyfikowany na I miejscu w rankingu Międzynarodowej Unii Kolarskiej, wygrał także Puchar Świata.

Zobacz także

To także pięciokrotny mistrz polski w kolarstwie ręcznym. Właśnie przygotowuje się do nadchodzących mistrzostw świata, stara się również o kwalifikację do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio.

RadioZET.pl/Gazeta Wrocławska