Zamknij

Po wypadku autobusu na Dolnym Śląsku kierowca usłyszał zarzuty

Redakcja
08.12.2018 10:14
Dolny Śląsk. Po wypadku autokaru kierowca usłyszał zarzuty
fot. KWP Wrocław

Kierowca autokaru, który miał wypadek na drodze S3 pod Suchą Górą na Dolnym Śląsku, usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Prokuratura skierowała wniosek do sądu o areszt dla 69-latka. Pojazd wpadł w poślizg i przewrócił się. Zginęła 1 osób, ponad 20 zostało rannych.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Prokuratura rejonowa w Lubinie prowadzi śledztwo pod kątem spowodowania katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Śledczy wysłali do sądu wniosek o aresztowanie kierowcy autokaru.

Do wypadku autokaru doszło w czwartek po godz. 21 pod miejscowością Sucha Górna w powiecie polkowickim na Dolnym Śląsku.

Według wstępnych ustaleń śledczych, kierowca przekroczył dozwoloną prędkość w miejscu wypadku. Dlatego wpadł w poślizg i stracił panowanie nad pojazdem. 

Zobacz także

Autokar wypadł z drogi przy dojeździe do ronda, uderzył w barierę i przewrócił się. Najciężej ranni zostali przygnieceni przez pojazd. 

W akcji ratunkowej brało udział ponad 50 zastępów służb - głównie straży pożarnej i pogotowia. Pomagali też ratownicy z pobliskiej kopalni miedzi.

Poszkodowani to podopieczni środowiskowego domu samopomocy z Pszczewa i Międzyrzecza w województwie lubuskim. Autokar wiózł 49 pasażerów i dwóch kierowców. Grupa niepełnosprawnych dorosłych i dzieci razem w opiekunami wracała z wycieczki do Wrocławia na jarmark bożonarodzeniowy.

Zobacz także

Organizatorem wycieczki na Bożonarodzeniowy Jarmark we Wrocławiu był Ośrodek Pomocy Społecznej w Pszczewie. Na pokładzie autokaru było dwóch kierowców z lokalnej firmy przewozowej.

- Wśród pasażerów autokaru było 27 mieszkańców gmin Pszczew i Przytoczna – wśród nich pięciu pracowników OPS-u i trójka rodziców. Pozostałe 21 osób pochodzi z gminy Międzyrzecz - poinformowała kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Pszczewie Emilia Frąckowiak.

Frąckowiak przekazała, że Ośrodek skorzystał z usług lokalnego przewoźnika, z którym współpracuje od lat przy organizacji wielu wyjazdów i wycieczek organizowanych dla podopiecznych ŚDS-u. Zaznaczyła, że nigdy wcześniej nie było żadnych incydentów, a podróże były bezpieczne.

Zobacz także

RadioZET.pl/Grażyna Wiatr/PAP/PTD