Zamknij

Złodziej zapomniał zabrać kompana. Wszystko nagrała kamera

Redakcja
27.09.2018 10:18
Dolny Śląsk. Włamywacz zapomniał zabrać kompana
fot. KWP Wrocław

Do 10 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mężczyznom, którzy włamali się do samochodu zaparkowanego na jednej z ulic w Bogatyni (woj. dolnośląskie). Jeden ze sprawców założył kominiarkę, wybił szybę w aucie i zabrał skrzynki z narzędziami i elektronarzędziami. Na nagraniu widać, jak uciekając z miejsca zdarzenia... zapomniał zabrać swojego kompana.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Nietypowe zdarzenie zostało nagrane i udostępnione w sieci.

Dyżurny Komisariatu Powiatowego Policji w Bogatyni został powiadomiony przez jednego z mieszkańców o włamaniu do pojazdu zaparkowanego na jednej z ulic na terenie miasta.

Zobacz także

Funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności na jednej z bocznych uliczek zauważyli pojazd podobny do tego, którym poruszali się sprawcy. Samochód nie miał tablic rejestracyjnych, a wewnątrz znajdowały się skradzione skrzynki z narzędziami.

Dalsze działania policjantów pionu kryminalnego skutkowały ustaleniem i zatrzymaniem dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego podejrzewanych o to włamanie. Jeden z nich miał przy sobie kluczyk od pojazdu, w którym znajdowały się skradzione przedmioty.

Po sprawdzeniu zatrzymanych w policyjnych systemach okazało się, że ten, który kierował samochodem, ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz jest poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności w ilości 150 dni.

Mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty, do których się przyznali. Przypominamy, że za włamanie i kradzież grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także

RadioZET.pl/KWP Wrocław/PTD