Zbiorowy gwałt na Dolnym Śląsku. Sześciu zatrzymanych

Redakcja
13.03.2018 23:35
Gwałt
fot. shutterstock.com

Prokuratura Rejonowa w Lubinie prowadzi śledztwo w sprawie gwałtu zbiorowego, do którego miało dojść w nocy z 10 na 11 marca w Biedrzychowej pod Polkowicami — pisze „Gazeta Wrocławska”. Ofiara to młoda kobieta. W sprawie zatrzymano sześciu mężczyzn. 

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Według doniesień lokalnych mediów do zdarzenia miało dojść w jednym z prywatnych mieszkań w Biedrzychowej. Zatrzymanie sześciu mężczyzn nastąpiło kilka minut po gwałcie.

— Po zgłoszeniu przestępstwa policjanci Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach natychmiast przystąpili do działań — powiedział „Gazecie Wrocławskiej” st. sierż. Przemysław Rybikowski. 

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na tymczasowe aresztowanie dwóch sprawców. Gdy dwaj mężczyźni gwałcili kobietę, czterech innych nie reagowało. Prokuratury Okręgowej w Legnicy postawiła im zarzuty nieudzielenia pomocy pokrzywdzonej kobiecie w sytuacji, kiedy znajdowała się ona w bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu. 

Zobacz także

Oskarżeni o zbiorowy gwałt to Polacy. Wśród osób oskarżonych o nieudzielenie pomocy kobiecie są obywatele Ukrainy.

Prokuratorskie śledztwo jest na początkowym etapie. Ze względu na delikatny charakter sprawy śledczy nie chcą podawać zbyt wielu szczegółów.

RadioZET.pl/gazetawroclawska/DG