Zamknij

Dom Jarosława Kaczyńskiego zniknął z Google Maps. "Prezes musiał wysłać maila"

17.04.2021 20:48
Jarosław Kaczyński
fot. Mateusz Jagielski/East News/Google Maps

Dom Jarosława Kaczyńskiego zniknął z Google Maps. Prawdopodobnie nie przez przypadek, ponieważ ostatnio był to "gorący" politycznie adres. Budynek, w którym mieszka prezes PiS, został "zamazany" w serwisie.

Dom Jarosława Kaczyńskiego, mieszczący się na warszawskim Żoliborzu, był częstym celem "spacerów" Strajku Kobiet. Pod oknami willi zamieszkiwanej przez prezesa PiS w ciągu kilku ostatnich miesięcy odbywały się protesty przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Zobacz także

Dom Jarosława Kaczyńskiego zniknął z Google Street View

W ostatnim czasie ulicę na warszawskim Żoliborzu strzegły kordony policji. Teraz okazuje się, że dom wicepremiera ds. bezpieczeństwa został rozmyty na mapach Google. "Google zamazało dom Jarosława Kaczyńskiego na Street View. W ten sposób są zamazywane m.in. obiekty strategiczne dla państwa. Ciekawe" - napisał na Twitterze dziennikarz Szymon Jadczak.

I dodał w kolejnym tweecie: "Tym samym pogłoski o niskich kompetencjach cyfrowych Jarosława Kaczyńskiego upadły. Prezes musiał wysłać maila do Google i zaznaczyć odpowiednie opcje w Google Street View".

W jaki sposób dom zniknął? Okazuje się, że sprawa jest prosta. Każdy użytkownik Google może zwrócić się do firmy o rozmycie budynku, w którym mieszka. Według portalu dobreprogramy.pl w tym celu wystarczy przejść do trybu Google Street View i wybrać na pasku "Zgłoś problem". Następnie w sekcji "Wyślij prośbę o zamazanie obrazu" zaznaczamy "Mój dom", podając powód naszej prośby.

dom J. Kaczyńskiego
fot. Google Maps

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/dobreprogramy.pl/Twitter