Zamknij

Trzyletnie dziecko zginęło w wypadku. Wydano list gończy za piratem drogowym

11.06.2021 12:33
wypadek pod Zgorzelcem
fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu/Policja

Dominik Hutnik poszukiwany. Prokuratura wydała list gończy za 25-latkiem, podejrzewanym o spowodowanie wypadku, a policja opublikowała jego wizerunek. W niedzielę na drodze relacji Zgorzelec-Bogatynia na Dolnym Śląsku zginęło 3-letnie dziecko. Śledczy wnioskują też do sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania. 

Do wypadku pod Zgorzelcem doszło w niedzielę, 6 czerwca. Po południu na drodze wojewódzkiej 352 relacji Zgorzelec-Bogatynia na wysokości miejscowości Koźmin (powiat zgorzelecki) zderzyły się dwa samochody. Śmierć poniósł trzyletni chłopiec, a ciężko ranni zostali jego rodzice. Domniemany sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejscu został pasażer auta. Prokuratura przesłuchała go w charakterze świadka.

Dominik Hutnik, domniemany sprawca wypadku, ma 25 lat. Prokuratura wydała policji zgodę na publikację jego wizerunku. "W przypadku posiadania informacji na temat pobytu mężczyzny prosimy o kontakt z funkcjonariuszami pod numerem telefonu 47 87 322 00 lub 112" - poinformowała KPP w Zgorzelcu

437-88614_g

List gończy za Dominikiem Hutnikiem. Może przebywać za granicą

Jak powiedział w piątek Polskiej Agencji Prasowej rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski, Sąd Rejonowy w Zgorzelcu przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował Dominika Hutnika na trzy miesiące od momentu zatrzymania.

- Wydaliśmy teraz list gończy za podejrzanym i złożyliśmy wniosek do sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania - powiedział prok. Czułowski wskazując, że prokuratura bierze pod uwagę, że Hutnik uciekł za granicę.

Wcześniej wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów domniemanemu sprawcy. - Mężczyzna usłyszy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w wyniku którego zginęło 3-letnie dziecko, a także tego, że zbiegł z miejsca zdarzenia - powiedział prok. Czułowski. Grozi mu 12 lat więzienia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/KPP w Zgorzelcu