Zamknij

Była gwiazda „M jak Miłość” wystartuje w eurowyborach z list PiS?

Redakcja
25.02.2019 20:59
Była gwiazda „M jak Miłość” wystartuje w eurowyborach z list PiS?
fot. TRICOLORS/East News

Prawo i Sprawiedliwość kompletuje listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego. Propozycję startu w wyborach z warszawskiej listy PiS miała otrzymać aktorka znana z serialu „M jak miłość”, Dominika Figurska – donosi tygodnik „Wprost”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dominika Figurska, była gwiazda serialu "M jak miłość", w rzeczywistości od pewnego czasu jest już związana z PiS. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych znalazła się na liście PiS do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Aktorka zdobyła ponad 22 tys. głosów i  uzyskała mandat radnej.

Zobacz także

Tym razem – według ustaleń „Wprost” – ma reprezentować partię w wyborach do Parlamentu Europejskiego. „To element strategii władz partii, by na dalszych miejscach do Brukseli kandydowali popularni posłowie i znane twarze. Jedynką w Warszawie będzie Jacek Saryusz-Wolski, a dwójką Ryszard Czarnecki” – pisze „Wprost”.

EN_01223285_0055
fot. TRICOLORS/East News

Zobacz także

Jeszcze przed weekendem rzeczniczka PiS Beata Mazurek,  która jest "dwójką" na liście w okręgu lubelskim, podkreślała na antenie Polsat News, że ostateczna wersja listy kandydatów będzie "bardzo dobra i silna", a „nazwiska dla wielu pewnie będą zaskoczeniem, niektóre już pojawiają się w przestrzeni medialnej”.

„Niektórzy z moich kolegów czy koleżanek, jak usłyszeli kandydatów z poszczególnych okręgów, to mówili: »Boże, to jest lista śmierci«, a to oznacza, że to jest bardzo dobra i silna lista - mówiła rzeczniczka PiS.

Zobacz także

Kim jest Dominika Figurska?

Dominika Figurska zasłynęła rolą w serialu „M jak Miłość”, później zyskała rozpoznawalność wśród widzów Telewizji Republika. Aktorka jest przeciwniczką antykoncepcji. Głośno krytykowała też protesty kobiet przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej i przekonywała, że "aborcja po gwałcie jest drugim gwałtem" oraz "kobieta marnuje czas, kiedy nie jest w ciąży”. W końcu złośliwi zaczęli nazywać ją „strażniczką moralności”.

ZOBACZ: Była gwiazda „M jak Miłość” została radną z ramienia PiS. Prowadzi konserwatywny portal parentingowy

W zeszłym roku o aktorce mówiło się też wiele w kontekście „wymodlonego samochodu”. Jak sama wyznała w rozmowie z Tomaszem Terlikowskim, opublikowanej w biografii franciszkanina Wenantego Katarzyńca, Figurska pomodliła się przed grobem zakonnika, prosząc o większy, rodzinny samochód. Według medialnych doniesień kilka tygodni później pojazd stał przed jej domem.

RadioZET.pl/Wprost/Polsat News/MK