Domy Hobbitów powstaną na Kaszubach. Polak buduje Tolkienowski świat Śródziemia

Redakcja
05.10.2017 19:01
Domy Hobbitów powstaną na Kaszubach. Polak buduje Tolkienowski świat Śródziemia
fot. Facebook, Pomagam.pl

Tego jeszcze w Polsce było. Paweł Sokół na Kaszubach planuje zbudować osadę rodem z Tolkienowskiego świata Śródziemia. Każdy będzie mógł choć przez chwilę poczuć się bohaterem filmu „Hobbit” czy „Władca pierścieni”. Aby móc zrealizować swój plan, Polak zorganizował zbiórkę w internecie.

Zagłosuj

Chciałbyś zamieszkać przez jakiś czas w takim miejscu?

Liczba głosów:

Na portalu Pomagam.pl pojawiła się zbiórka, która wyróżnia się spośród pozostałych. Pomysłowy Polak chce zebrać 99 tys. złotych, które pomogłyby mu w realizacji ambitnego celu. – Od ponad 15 lat marzyłem o stworzeniu raju na ziemi rodem z Tolkienowskiego świata Śródziemia. Krainy spokoju i szczęścia, gdzie każdy zmęczony życiem w cywilizacji będzie mógł przyjechać i oderwać się choć na chwilę od trosk tego świata – mówi Paweł Sokół, organizator zbiórki.

Głowa pełna pomysłów

Marzyciel – jak pisze o sobie pomysłodawca „Domu Hobbita” – pomału realizuje to, co sobie zaplanował. – Rok temu za całe oszczędności rodzinne kupiłem dużą działkę na Kaszubach spełniającą wymogi, jakie sobie założyłem. Pagórki, lasy, jeziora, zero sąsiadów za płotem. Rozpocząłem przygotowania pod budowę pierwszej norki Hobbita. Oczyściłem staw, zrobiłem wykop pod pierwszą chatkę, uzyskałem warunki zabudowy – komentuje.

Zobacz zdjęcia w galerii:

Zbiórka w internecie

Niestety w pewnym momencie skończyły się fundusze i prace stanęły w miejscu. Licząc na to, że znajdą się w Polsce podobni entuzjaści, Sokół zorganizował zbiórkę. Jak do tej pory zarejestrowano 245 wpłat na łączną kwotę 13,7 tys. złotych (stan na 5.10.2017 r.).

Co ciekawe, organizator zbiórki mówi, że gdy hobbicie chaty powstaną na Kaszubach, chętni będą mogli korzystać z miejsc noclegowych. – Zamierzam zdążyć przed zimą, aby już jakiś szczęśliwiec mógł się grzać przy kominku w przytulnej norce hobbiciej – pisał Sokół.

Hobbicie norki i elfie domy na drzewach

Pierwszy plan był taki, aby powstało 5 „norek hobbicich” oraz 4 elfie domy na drzewach. Niestety wichura, która przeszła przez Kaszuby, zniszczyła tak dużą liczbę drzew w okolicy, że nie ma mowy o jakichkolwiek elfich domkach. Obecnie założenie jest takie, że powstaje 9 nietypowych nieruchomości na ziemi. Plan budowy przesunięty został na przyszły sezon. Trzymamy kciuki, aby się udało!

Zbiórkę można wesprzeć klikając tutaj >>> pomagam.pl/Shire <<<

Profil na Facebooku >>> TUTAJ <<<

RadioZET.pl/Pomagam.pl/strz

Szczoteczka soniczna - funkcje