Zamknij

Donald Trump przyjedzie do Polski? Jego obecność miałaby uświetnić ważne wydarzenie

Redakcja
05.02.2019 09:06
Donald Trump przyjedzie do Polski? Jego obecność miałaby uświetnić ważne wydarzenie
fot. Wojtek Laski/East News

Czy Donald Trump po raz drugi odwiedzi Polskę? O jego przyjazd – według dziennika „Fakt” – zabiegają polskie władze. Szczególnie ma na tym zależeć prezydentowi Andrzejowi Dudzie. 

Donald Trump, jako jeden z 50 gości, miałby przyjechać do Polski 1 września, czyli na przypadającą w tym roku 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jego przyjazd na razie jednak nie został potwierdzony.

Zobacz także

Dlaczego Andrzej Duda zabiega o wizytę prezydenta USA? Według dziennika chodzi nie tylko o okrągłą rocznicę, ale zbliżające się wybory parlamentarne i „swoisty pojedynek na rocznice”. To dlatego, że w czerwcu Gdańsk organizuje również okrągłą, bo 30. rocznicę częściowo wolnych wyborów 4 czerwca 1989 roku. Tam też mają pojawić się znani goście z całego świata, bo pomoc w ich zaproszeniu zaoferował już szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

Jak podkreśla „Fakt”, Andrzej Duda robi wszystko, by przebić czerwcowe obchody. Liczy też, że Trump przyjmie zaproszenie i ponownie – tak jak w 2017 roku – wyśle w świat słowa o polskim bohaterstwie.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt/NaTa/MK