Zamknij

Donald Trump w Polsce. Znamy wstępne plany wizyty

Redakcja
12.06.2017 15:20
Donald Trump w Polsce. Znamy wstępne plany wizyty
fot. PAP/EPA

Osobiste spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, wystąpienie publiczne dla mieszkańców Polski, rozmowy z przywódcami inicjatywy Trójmorza - tak ma wyglądać wizyta prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce. Według szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego Trump ma być w Polsce późnym wieczorem 5 lipca.

Na briefingu prasowym po spotkaniu szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego z węgierskim ministrem spraw zagranicznych i handlu Peterem Szijjarto w Warszawie, Waszczykowski był pytany o szczegóły wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce.

Zobacz także

- Ta wizyta jest dopiero przygotowywana - oświadczył Waszczykowski. - Dzisiaj mogę tylko powiedzieć, że zakładamy, że prezydent Trump pojawi się w Polsce późnym wieczorem 5 lipca i cały program będzie odbywał się 6 lipca, do wczesnych godzin popołudniowych - mówił szef MSZ.

Poinformował, że w ramach wizyty, planowane jest spotkanie Donalda Trumpa z prezydentem Andrzejem Dudą. - Na pewno (będą) osobiste spotkania panów prezydentów, jak i spotkania plenarne, jeśli będzie prezydentowi Trumpowi towarzyszyła delegacja - jak się spodziewamy - sekretarzy obrony, być może sekretarzy stanów, być może szefa agencji bezpieczeństwa, to będzie wtedy spotkanie w szerszym formacie - podkreślił.

Zobacz także

- W następnych godzinach przewidywane jest spotkanie z przywódcami inicjatywy Trójmorza - zaznaczył Waszczykowski. Szef MSZ zapowiedział, że planowane jest także wystąpienie publiczne prezydenta USA dla obywateli Polski. - Jest bardzo prawdopodobne, że prezydentowi będzie towarzyszyła żona - dodał.

RadioZET.pl/PAP/DG