Zamknij

Trump wyciąga rękę, by się przywitać. Reakcja naszej Pierwszej Damy - bezcenna [WIDEO]

Redakcja
06.07.2017 16:36
Trump wyciąga rękę, by się przywitać. Reakcja naszej Pierwszej Damy - bezcenna [WIDEO]
fot. PAP/EPA

Donald Trump na pewno dobrze będzie wspominał wizytę w Polsce. Został przyjęty z honorami, wymienił wiele uścisków dłoni. Jedno powitanie wybiło go jednak z rytmu. Powodem konsternacji był nie kto inny jak nasza Pierwsza Dama. 

CZY POLSKA ZYSKAŁA NA WIZYCIE DONALDA TRUMPA? WEJDŹ DO DYSKUSJI

Donald Trump uczestniczył w rozmowach na szczycie państw Inicjatywy Trójmorza. Ma za sobą rozmowę w cztery oczy z Andrzejem Dudą. Na Placu Krasińskich jego przemówienie zostało przyjęte owacjami. Złośliwi mówią, że to dzięki autokarom pełnym ludzi zwożonym na miejsce przez władze Polski. Niemniej jednak prezydent Stanów Zjednoczonych powinien miło wspominać wizytę w Warszawie i nawet antydemonstracje zorganizowane przez partię Razem raczej nie popsują mu humoru. Nie wiadomo natomiast, jak zareagował na obecność kobiet przebranych za podręczne ze słynnego serialu, który stanowi ponurą wizję losu kobiet i ich uprzedmiotowienia. 

Zobacz także

Wizyta na plus z pewnością doda mu sił przed o wiele trudniejszym spotkaniem w Niemczech. Tym bardziej musiał go zdziwić fakt, który został zarejestrowany przez wszystkie stacje telewizyjne i jest obecnie hitem internetu. Chodzi mianowicie o zachowanie Agaty Kornhauser-Dudy. Pierwsza Dama nie bierze udziału w debatach na trudne tematy, rzadko wypowiada się publicznie. Jej czwartkowy gest był jednak niezwykle wymowny.

Donald Trump chciał przywitać się z Andrzejem Dudą i jego małżonką. Jakież było zdziwienie prezydenta Stanów Zjednoczonych, kiedy Agata Kornhauser-Duda zignorowała jego rękę i jako pierwszą uścisnęła dłoń Melanii Trump. Jeszcze przez kilka sekund Trump zastygł zdziwiony w pierwotnej pozycji nadal trzymając swoją rękę w powietrzu, gotową do powitania.

Zobacz także

RadioZET.pl/KM