Tusk ostro o Marszu Niepodległości: to reputacyjna katastrofa

Redakcja
14.11.2017 11:38
Tusk
fot. Dawid Żuchowicz/Agencja Gazeta

Marsz Niepodległości to reputacyjna katastrofa - napisał we wtorek na Twitterze szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Podkreślił również, że to święto narodowe powinno być celebrowane przez wszystkich Polaków.

Były premier, który był obecny na oficjalnych państwowych uroczystościach przy Grobie Nieznanego Żołnierza (pojawił się tam na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy), wyraził swoją opinię na temat wydarzeń, które miały miejsce w centrum Warszawy w okolicach Placu Defilad, Mostu Poniatowskiego i Stadionu Narodowego.

Zobacz także

"W dalekiej Azji spotkania z przywódcami USA, Chin, Indii, Kanady, Japonii i ASEAN. W kuluarach także pytania o Polskę w związku z marszem narodowców. Bez złudzeń: reputacyjna katastrofa. Może nie wszyscy się tym przejmują, ale ja tak" - napisał Tusk w swoim poście. 

Wcześniej podkreślił też, że Dzień Niepodległości jest świętem wszystkich obywateli naszego kraju.

Marsz Niepodległości zorganizowały w sobotę w Warszawie środowiska narodowe. Według komendanta głównego policji, nadinsp. Jarosława Szymczyka brało w nim udział ok. 60 tys. osób.

Zobacz także

Oburzenie w mediach, wśród zagranicznych komentatorów i polityków opozycji wywołały niektóre prezentowane tam transparenty, m.in. "Europa będzie biała albo bezludna", "Biała Europa braterskich narodów". W trakcie marszu uczestnicy odpalali świece dymne, race i petardy.

RadioZET.pl/PAP/Twitter/MP