Zamknij

Tusk za 2 lata może być emerytem. Wiemy, ile pieniędzy dostałby co miesiąc

Redakcja
23.08.2017 07:37
Tusk za 2 lata może być emerytem. Wiemy, ile pieniędzy dostałby co miesiąc
fot. PAP

Około 80 tysięcy złotych netto emerytury miesięcznie, czyli prawie milion złotych rocznie - na takie świadczenie emerytalne będzie mógł liczyć Donald Tusk. 

Unia decyduje o wychowaniu. Zachęca ojców do urlopów tacierzyńskich kosztem matek. Czy to integracja w polską rodzinę? Wyraź swoją opinię w serwisie MAM ZDANIE!

Jak informuje Wirtualna Polska, Przewodniczący Rady Europejskiej będzie mógł przejść na emeryturę w wieku 62 lat, czyli trzy lata wcześniej niż obowiązujący od października br. wiek emerytalny mężczyzn w Polsce. Skąd ta różnica? Były polski premier skorzysta w tym przypadku z unijnych przepisów i przywilejów. 

Tuskowi przysługuje emerytura w wysokości 2/3 jego obecnych zarobków. Te wynoszą 125 tys. zł brutto. Na stanowisku premiera Tusk otrzymywał około 18 tys. zł brutto miesięcznie. Po ukończeniu 62 roku życia będzie mógł liczyć na około 80 tys. zł świadczenia.

Zobacz także

Od 1 października wiek emerytalny w Polsce wyniesie 60 lat dla kobiet oraz 65 lat dla mężczyzn. Poprzedni rządzący, czyli koalicja PO-PSL wydłużyła czas pracy dla kobiet i mężczyzn do 67 roku życia. Według danych ZUS, średnia emerytura w marcu wyniosła około 2150 zł brutto, czyli 1780 zł na rękę.

RadioZET.pl/wp.pl/DG