Zamknij

Donald Tusk o wiecu swojego poparcia 10 kwietnia: Data wysoce niefortunna

Redakcja
03.04.2017 14:36
Donald Tusk o wiecu swojego poparcia 10 kwietnia: Data wysoce niefortunna

W dniu rocznicy katastrofy smoleńskiej stowarzyszenie Obywatele RP planuje zorganizować wiec poparcia dla Donalda Tuska. Manifestacja miałaby się odbyć nieopodal państwowych uroczystości, zaledwie kilkaset metrów od Pałacu Prezydenckiego. Do tego pomysłu w poniedziałek odniósł się na Twitterze sam przewodniczący Rady Europejskiej.

Zagłosuj

Czyje działania popierasz?

Liczba głosów:

Na 10 kwietnia zaplanowano dotychczas kilkanaście zgromadzeń i manifestacji, jednak ratusz na żadne z nich nie wydał zgody, ponieważ zgodnie z nową ustawą o zgromadzeniach publicznych, gdy na danym terenie zaplanowana jest uroczystość państwowa, zgoda na organizację kolejnych może być odrzucona.

Stowarzyszenie Obywatele RP zaplanowało swój wiec na Skwerze Hoovera, który znajduje się poza strefą bezpieczeństwa, ale jest jednocześnie w bardzo bliskim sąsiedztwie Pałacu Prezydenckiego i zgodę uzyskało. Według organizatorów ideą demonstracji jest udzielenie poparcia szefowi Rady Europejskiej, Donaldowi Tuskowi. - To była tragiczna rocznica dla Donalda Tuska również – komentował Paweł Kacprzak, szef stowarzyszenia, dodając, że Tusk podczas smoleńskich obchodów jest nazywany mordercą i odsądzany od czci i wiary. Jego ludzka godność, nie wspominając już o politycznym dorobku, który można cenić albo nie, jest tutaj systematycznie łamana.

Do wiecu swojego poparcia odniósł się sam Donald Tusk na Twitterze:

Nadchodzący dzień 10 kwietnia będzie siódmą rocznicą katastrofy smoleńskiej. Zorganizowane przez Ministerstwo Kultury obchody odbędą się na Krakowskim Przedmieściu przed Pałacem Prezydenckim. Rozpocznie je w kościele seminaryjnym msza św. w intencji ofiar katastrofy. O godz. 16.30 przed Pałacem Prezydenckim wystąpi Andrzej Duda, a o godz. 21 po apelu pamięci wystąpi prezes PiS Jarosław Kaczyński.

RadioZET.pl/strz